Ogłoszenia na 19 niedzielę „A”, 22.10.2017

22 października, 2017

  1. Zachęcamy wiernych do składania w naszej świątyni Zaduszek. Kartkę z wypisanymi imionami można składać przy furcie, w zakrystii, do skarbon oraz na tacę podczas zbieranych ofiar mszalnych. Za zmarłych polecanych w Zaduszkach sprawujemy codziennie przez cały rok pierwszą poranną Mszę św., a w listopadzie odmawiamy w kościele różaniec. Bóg zapłać za składane przy Zaduszkach ofiary.
  2. Nabożeństwa różańcowe w październiku odbywają się od poniedziałku do piątku o 17.30; w soboty po Mszy o 11.30; w niedziele, a zatem dzisiaj o 18.30.
  3. Czcicieli św. Józefa zapraszamy w środę na Mszę św. oraz nieustającą nowennę do św. Józefa, które sprawujemy o 18.00.
  4. Piwnica Duchowa z cykluGaleria Spotkań zaprasza na ilustrowany wykład o. Andrzeja Bujnowskiego, dominikanina, „Grecja – podróż do źródeł sztuki bizantyjskiej, część II“. Miejsce: Samotnia św. Rafała. Najbliższa środa, godz. 19.30.
  5. W sobotę o godz. 11.30 sprawowana będzie Msza św. połączona z modlitwą w intencji prześladowanych chrześcijan. Podczas Mszy św. świadectwo złoży siostra Hatune Dogan. Urodzona w Turcji i należąca do Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, jako prześladowana ucieka do Niemiec, gdzie zakłada fundację zajmującą się pomocą dla chrześcijan w Syrii oraz wykupem kobiet z niewoli dżihadystów.
  6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza do tworzącej się scholi liturgicznej. Spotkanie w niedzielę 5 listopada o 17.30.
  7. Dziękujemy za wspólnie przeżywaną Eucharystię w bazylice i sanktuarium św. Józefa oraz składane ofiary na potrzeby misji i utrzymanie świątyni.