OGŁOSZENIA

Styczeń 4, 2018

 IV Niedziela Wielkanocna, 22.04.2018

 1. Dziś w niedzielę Dobrego Pasterza tradycyjnie pamiętamy o modlitwie o powołania do posługi kapłańskiej w Kościele.
 2. W poniedziałek obchodzona jest uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z kolei w środę obchodzone jest święto św. Marka Ewangelisty. W poniedziałek w dniu odpustu w parafii św. Wojciecha Msza główna sprawowana będzie godz. 18.30.
 3. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W IV środę m-ca modlimy się szczególnie za małżeństwa przeżywające kryzys, a ponadto we wszystkich intencjach składanych do św. Józefa.
 4. W piątek na o 19.00 odbywa się Lectio divina dla mężczyzn, czyli na rozważanie Pisma św.
 5. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 11.30 modlimy się za Kościół Cierpiący i temu tematowi będzie poświęcona homilia.
 6. W tylnej części kościoła w ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka” wyłożony jest karton, do którego można składać pieluchy dla dzieci i dorosłych z przeznaczeniem dla Domu Samotnej Matki oraz Domu Pomocy Społecznej. Bóg zapłać tym, którzy już składali wspomniany dar.
 7. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy ofiary z przeznaczeniem na Caritas. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. W środę obchodzi imieniny o. Marek, którego polecamy pamięci modlitewnej.
 9. W kruchcie jest prowadzona promocja książek. W bieżącym miesiącu polecamy dwie publikacje o świętych kobietach, a mianowicie o św. Zelii Martin oraz bł. Dorocie z Mątów. Ich małżeństwo i macierzyństwo, pomimo utraty dzieci czy trudnych relacji małżeńskich, stały się drogą do świętości.
 10. „Bóg zapłać”  za obecność na Eucharystii w Sanktuarium i wszelkie ofiary składane na utrzymanie świątyni. Życzymy Wam, siostry i bracia, opieki św. Józefa i wielkanocnej radości.
III Niedziela Wielkanocna, 15 kwietnia 2018
 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna
  X Tydzień Biblijny pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i życiu osobistym. W bieżącym roku przez Tydzień Biblijny Kościół zachęca wiernych do czytania fragmentów Listu do Rzymian, a tym samym do rozważania i aktualizowania treści listu w codziennym życiu.
 2. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 spotykają się osoby posługujące chorym czyli Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II.
 3. W środę na godz. 18.00 tradycyjnie zapraszamy czcicieli św. Józefa. W III środę m-ca modlimy się szczególnie o jedność i miłość w rodzinach.
 4. W czwartek Mszy o godz. 18.00 towarzyszyć będzie schola muzyczna, a po Mszy św. zapraszamy na adorację, podczas której czytane będą teksty żyjącego przed czterystu laty brata Wawrzyńca, który znany jest w karmelu z praktykowania uważnego życia w Bożej obecności.
 5. W tylnej części kościoła wyłożony został na kilka miesięcy karton, do którego można składać pieluchy dla dzieci i dorosłych z przeznaczeniem dla Domu Samotnej Matki oraz Domu Pomocy Społecznej. Jest to kolejna edycja akcji „Pieluszka dla Maluszka”.
 6. Składając słowami „Bóg zapłać” podziękowanie za wszelkie ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy jednocześnie radości wielkanocnej i opieki św. Józefa dla Was i Waszych rodzin.

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 08.04.2018
 1. Dzisiaj w godzinach od 14.00 do 15.00 trwać będzie w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, a na jej zakończenie czyli o 15.00 zostanie odśpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia.Bóg zapłać Karmelowi Świeckich za przygotowanie czuwania sobotniego i niedzielnego.
 2. Jutro, w poniedziałek, w Kościele obchodzona jest uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ze względu na obchody wielkiego tygodnia została przeniesiona na dzień jutrzejszy. Msze sprawujemy jak w dni powszednie, czyli o 7.15, 11.30, 15.30, 18.00. Po Mszy wieczornej będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
 3. We wtorek na mszy o godz. 18.00 spotyka się Wspólnota św. Moniki, czyli rodzice modlący się za dzieci swoje dzieci.
 4. W środę na godz. 18.00 tradycyjnie zapraszamy czcicieli św. Józefa. W II środę m-ca zapraszamy szczególnie matki w stanie błogosławionym i rodziców pragnących uprosić łaskę potomstwa.
 5. W piątek o godz. 19.00 spotkanie mężczyzn.
 6. Piwnica duchowa zaprasza na „Medytację nad psalmem 23”, przez słowo, muzykę i taniec w reżyserii Moniki Gałęskiej i przy udziale innych artystów. Spotkanie w kościele dzisiaj po Mszy św. wieczornej, czyli o 20.00.
 7. Słowami „Bóg zapłać” składamy podziękowanie za wszelkie ofiary składane na utrzymanie świątyni i życzymy jednocześnie radości wielkanocnej oraz opieki św. Józefa dla Was i Waszych rodzin.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 1. Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy w bazylice św. Józefa uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego i świętach wielkanocnych. Szczególne podziękowanie składamy Chórowi Chłopięcemu i Męskiemu Filharmonii Poznańskiej pod dyr. Macieja Wielocha za towarzyszenie liturgii w wielki czwartek i wielką sobotę. Serdecznie dziękujemy państwu Agnieszce i Tomaszowi Zawal reprezentujących międzynarodową organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie za wykonanie Grobu Pańskiego.
 2. W bieżącym tygodniu spowiadamy wyłącznie podczas Mszy św. o godz. 11.30, 15.30 i 18.00.
 3. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na przeżywaną oktawę wielkanocną.
 4. W sobotę (7 kwietnia) po Mszy św. wieczornej od godz. 18.45 do 21.00 trwać adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne przed Niedzielą Miłosierdzia. Zapraszamy.
 5. W niedzielę Miłosierdzia po Mszy południowej czyli od godziny 14.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona śpiewaną Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Dziękujemy Świeckiemu Karmelowi za przygotowanie czuwania.
 6. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na utrzymanie świątyni. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu wielkanocnego: niech Zmartwychwstały Chrystus pomaga nam przechodzić z ciemności do światła, ze śmierci grzechowej do życia w łasce oraz żyć radością wielkanocną.

 

 

Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa), 25.03.2018

 

 1. Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym czyli Wielki Tydzień. Sprawując liturgię Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa. W Wielki Piątek celebrujemy tajemnicę śmierci Jezusa. Wielka Sobota to w Kościele dzień żałoby po śmierci Zbawiciela. Niedzielę Wielkanocną zaczynamy celebrować w sobotę po zmroku i kończymy procesją rezurekcyjną.
 2. Zapraszany do naszego Sanktuarium św. Józefa na następujące celebracje i wydarzenia w czasie Truduum Paschalnego:

– Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku o 19.00

– Liturgia Wielkiej Soboty o 21.00.

– Droga Krzyżowa w piątek o 15.00.

– Msze św. w Wielkanoc, jak w każdą niedzielę (pierwsza o godz. 8.30)

– Błogosławienie pokarmów w sobotę od 9.00 do 16.00.

– Spowiedź od środy do piątku od 8.00 do 18.00

– Spowiedź w sobotę od 8.00 do 17.00.

– Adoracja w ciemnicy przez całą noc z czwartku na piątek.

– Adoracja przy Grobie Pańskim w piątek do godz. 23.00 oraz w sobotę przez cały dzień.

– Liturgii Wielkiej Soboty towarzyszyć będzie Chór Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”

 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a złamanie go jest grzechem ciężkim. W piątek wierni, którzy ukończyli 18. rok życia i nie rozpoczęli jeszcze 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zobowiązani są do zachowania POSTU ŚCISŁEGO, który pozwala jedynie na jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
 2. Informujemy wiernych, że Msze św. na miesiąc maj przyjmujemy od wtorku, 3 kwietnia oraz, że intencja Mszy św. zamówiona na sobotni wieczór zostanie odprawiona o godz. 21.00.
 3. Zapraszamy Was Siostry i Bracia do przeżycia liturgii w naszej świątyni, którą, celebrując z godnością, postaramy się także uszanować państwa czas.
V Niedziela Wielkiego Postu, 18.03.2018
 1. Dzisiaj dziękujemy Bogu za tę łaskę, że podczas Mszy św. sprawowanej przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę o godz. 13.00 dokonany zostanie Akt Zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi.
 2. Zapraszamy wiernych do przeżycia Uroczystości św. Józefa i odpustu w Jego Sanktuarium św. Jóżefa. Msze św. sprawować będziemy wg porządku dni powszednich, tj. o 7.15, 11.30, 15.30 i 18.00. Główna Msza odpustowa sprawowana będzie o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej, czyli o 17.30 odbędą się uroczyste nieszpory.
 3. Radość, Skrucha, Duch Św. Pod takim hasłem w najbliższą sobotę od godz. 9.00 trwać będzie w naszej świątyni Spotkanie Młodych w Karmelu. W programie m.in. koncert zespołu Lumen, Liturgia, świadectwa, modlitwa, posiłek. Spotkanie jest otwarte, a zaproszeni niech czują się wszyscy młodzi. Jeśli to możliwe prosimy o zapisanie się drogą mailową pod adresem powolania@karmelicibosi.pl. więcej wiadomości na stronie sanktuarium.
 4. Jutro, w niedzielę o godz. 19.45 odbędzie się Charytatywny Koncert Pasyjny Zespołu Wokalnego Muzyki Dawnej Anonymous.
 5. W najbliższy piątek 23 marca o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Więcej informacji o EDK na stronach internetowych.
 6. W sobotę o 19.00 na Cytadeli rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej. W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału.
 7. W przyszłą niedzielę palmy błogosławimy podczas każdej Mszy św. Liturgia Mszy o godz. 10.00 rozpocznie się przed wejściem do kościoła.
 8. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, czyli gorzkie żale w niedziele o godz. 18.00 oraz codzienną drogę krzyżową.
 10. Informujemy wiernych, że Uroczystość Zwiastowania w bieżącym roku obchodzona będzie dnia 9 kwietnia.
IV Niedziela Wielkiego Postu, 11.03.2018
 1. W przyszłą niedzielę, 18 marca, podczas Mszy św. sprawowanej przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę o godz. 13.00 dokonany zostanie akt zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi. Serdecznie zapraszamy na tę właśnie Eucharystię.
 2. We wtorek nasza świątynia będzie Kościołem Stacyjnym. Tradycja Kościołów stacyjnych sięga przełomu IV i V wieku i wiąże się z pielgrzymowaniem do nich podczas wielkiego Tego dnia modlić się będziemy szczególnie o dar potomstwa dla małżonków, którzy pragną poczęcia się dziecka. W programie na ten dzień przewidziana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00, Adoracja Najśw. Sakramentu do 18.00, a następnie Msza św. i Droga Krzyżowa.
 3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota św. Moniki.
 4. Zapraszamy na ostatni dzień nowenny do św. Józefa, którą celebrujemy w środę o godz. 18.00.
 5. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne przygotowujące do Uroczystości św. Józefa, które trwać będzie do godz. 21.00.
 6. W piątek o godz. 19.30 odbędzie się na Ostrowie Tumskim Męska Droga Krzyżowa, a przewodzić jej będzie ks. Arcybiskup Metropolita.
 7. W sobotę Mszy św. o godz. 18.00 towarzyszyć będzie chór „Motet er Madrigal. Po Mszy odbędzie się koncert Muzyki Pasyjnej w wykonaniu wspomnianego chóru pod dyr. Sławomira Kowalskiego. Wstęp zaprezentuje prof. Leszek Bajon.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 19.45 odbędzie się Charytatywny Koncert Pasyjny Zespołu Wokalnego Muzyki Dawnej Anonymous.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 17.00 gromadzą się czciciele Matki Bożej Szkaplerznej.
 10. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, czyli gorzkie żale w niedziele o godz. 18.00 oraz codzienną drogę krzyżową.
 11. Informujemy, że w uroczystość św. Józefa, 19 marca, Msze św. sprawować będziemy wg porządku dni powszednich. Msza odpustowa sprawowana będzie o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej, czyli o 17.30 odbędą się uroczyste nieszpory ku czci św. Józefa. Zachęcamy już teraz do uczestniczenia w liturgii tego dnia w Sanktuarium św. Józefa.
 12. Słowami „Bóg zapłać” składamy podziękowanie tym wszystkim, którzy wczoraj podjęli pracę przy myciu okien w klasztorze.

 

III Niedziela Wielkiego Postu, 04.03.2018
 1. Zachęcamy wiernych do uczestniczenia w Wielkim Poście w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedziele o godz. 18.00. Drogę Krzyżową odprawiamy we wszystkie dni powszednie po Mszy św. sprawowanej o 11.30, a ponadto w piątek po Mszy sprawowanej o 18.00.
 2. W ramach wielkopostnych ćwiczeń duchowych zachęcamy do udziału w Wielkiej Nowennie przed uroczystością św. Józefa, która odprawiamy w środy o godz. 18.00.
 3. Wspólnota Arka, która kwestowała w ubiegłą niedzielę zebrała kwotę 2851 zł i składa ofiarodawcom serdeczne podziękowanie za wsparcie.
 4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty męskiej w kaplicy Jezusa Ukrzyżowanego.
 5. Dziękujemy za wspólnie przeżywaną Eucharystię w Sanktuarium i składane ofiary na utrzymanie świątyni. Życzymy Wam, siostry i bracia, błogosławionej niedzieli i rozpoczynającego się tygodnia.
II Niedziela Wielkiego Postu, 25. 02. 2018
 1. Przeżywając w jedności z całym Kościołem Wielki Post jesteśmy wezwani do przemieniającego spotkania z Bogiem. Niech naszej drodze towarzyszą praktyki wielkopostne. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedziele o godz. 18.00. Drogę Krzyżową odprawiamy we wszystkie dni powszednie po Mszy św. sprawowanej o 11.30, a ponadto w piątek po Mszy sprawowanej o 18.00.
 2. W bieżącym roku nie będą organizowane w naszym kościele rekolekcje wielkopostne. W ramach wielkopostnych ćwiczeń duchowych zachęcamy do udziału w Wielkiej Nowennie przed uroczystością św. Józefa, która odprawiamy w środy o godz. 18.00.
 3. W środę o godz. 19.30 sprawowana będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem dla uczczenia 250 rocznicy zawiązania Konfederacji Barskiej. Po Mszy spotkanie panelowe na temat Konfederacji.
 4. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W kruchcie jest prowadzona promocja książek naszego wydawnictwa Flos Carmeli. Polecamy szczególnie naszą nowość pt.  On dźwigał nasze boleści – Droga Krzyżowa dla utrudzonych i obciążonych.  Niech rozważanie męki Pana Jezusa będzie  dla nas źródłem siły w czasie Wielkiego Postu.
 6. Dziś przy wyjściu z kościoła kwestuje L’Arche czyli wspólnota niepełnosprawnych, prowadząca w Poznaniu dwa dom pomocy przy ul. Polańskiej i Żytniej. W imieniu wspólnot składamy Bóg zapłać za datki.

 

 

VI Niedziela zwykła, 11 lutego 2018

 1. W najbliższą środę, czyli w Środę Popielcową, Kościół święty rozpoczyna Wielki Post, który jest czasem pokuty, nawrócenia i praktykowania uczynków miłosierdzia. W tym czasie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. W Środę Popielcową podczas Mszy św. o godz. 7.15, 11.30, 15.30 i 18.00 możemy przyjąć na głowę popiół na znak rozpoczęcia czasu pokuty i nawrócenia. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedziele o godz. 18.00. Drogę Krzyżową odprawiamy we wszystkie dni powszednie po Mszy św. sprawowanej o 11.30, a ponadto w piątek po Mszy sprawowanej o 18.00.
 2. Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w środę popielcową i w każdy piątek przez cały rok. Natomiast ci, który ukończyli 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zobowiązani są do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Wspomniany post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
 3. Zapraszamy na kolejny dzień Wielkiej Dziewięciośrodowej Nowenny przygotowującej do uroczystości św. Józefa, patrona bazyliki. Nowenna odbywa się w środy o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 17.00 gromadzą się czciciele Matki Bożej Szkaplerznej.
 5. W czwartek, 15 lutego, o godz. 18.30 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa, która rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w Poznańskiej Farze o godz. 18.00 i uda się na Plac Adama Mickiewicza. Jest to okazja, by oddać cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i ojczyzny oraz uprosić potrzebne łaski dla współczesnego świata.

 

V niedziela zwykła, 04 lutego 2018

 1. Zapraszamy na kolejny dzień Wielkiej Dziewięciośrodowej Nowenny przygotowującej do uroczystości św. Józefa, patrona bazyliki. Nowenna odbywa się w środy o godz. 18.00.
 2. W piątek o 19.00 w kaplicy sprawowana będzie Msza św. dla Duszpasterstwa Mężczyzn.
 3. W przyszła niedzielę w kościele obchodzony jest Światowy Dzień Choreg. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.30 będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Warunkiem jest doświadczanie choroby lub bardzo podeszły już wiek oraz stan łaski uświęcającej.
 4. Dziękujemy Wam siostry i bracia za wspólną Eucharystię w Sanktuarium i złożone ofiary na utrzymanie świątyni, a życząc błogosławionego tygodnia polecamy Was św. Józefowi.

 

 

IV niedziela zwykła, 28. stycznia 2018

 1. Zapraszamy na kolejny dzień Wielkiej Dziewięciośrodowej Nowenny przygotowującej do uroczystości św. Józefa, patrona bazyliki. Nowenna odbywa się w środy o godz. 18.00. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa.
 2. W piątek, 02 lutego kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, zwane potocznie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia Msze św. sprawujemy wg porządku dni powszednich. Podczas każdej Mszy poświęcenie świec. Dzień 2 lutego obchodzony jest w kościele jako dzień życia konsekrowanego.
 3. W piątek po Mszy wieczornej w kaplicy Matki Bożej przed figurą praskiego Dzieciątka Jezus odbędzie się nabożeństwo Drogi Betlejemskiej.
 4. W najbliższą środę, 31 stycznia, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Rektor kościoła zobowiązuje każdą grupę duszpasterską, by wydelegowała na spotkanie osobę lub osoby reprezentujące grupę.
 5. Dziś przed kościołem odbywa się kwestowanie na Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 6. W kruchcie prowadzona jest promocja książek naszego wydawnictwa Flos Carmeli. Polecamy nowość zatytułowaną Gdzie mieszka Bóg? Jest to zaproszenie do wędrówki po przestrzeniach duszy pod kierunkiem św. Teresy od Jezusa. Książka może być pomocą w dobrym przeżyciu nadchodzącego Wielkiego Postu.
 7. Dziękujemy Wam siostry i bracia za wspólną Eucharystię w Sanktuarium, a życząc błogosławionego tygodnia polecamy Was św. Józefowi.

 

III niedziela zwykła, 21. stycznia 2018
 1. Zapraszamy na kolejny dzień Wielkiej Dziewięciośrodowej Nowenny przygotowującej do uroczystości św. Józefa, patrona bazyliki. Głoszone słowo podejmuje ważne tematy dotykające życia rodzinnego, małżeńskiego i życia duchowego chrześcijanina. Nowenna w środy o godz. 18.00. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa.
 2. Do czwartku, czyli do święta nawrócenia św. Pawła trwa w Kościołach chrześcijańskich tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 3. W piątek o 19.00 spotkanie biblijne Duszpasterstwa Mężczyzn.
 4. Dziś na Mszy o 17.00 gromadzą się czciciele M.B. Szkaplerznej.
 5. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

 

 Niedziela Chrztu Pańskiego, 07 stycznia 2018

 1. We wtorek na Mszy o 18.00 spotykają się rodzice modlący się za potomstwo, czyli Wspólnota św. Moniki.
 2. W środę na 18.00 zapraszamy na nieustającą nowennę do św. Józefa
 3. W piątek o 19.00 Msza św. grupy Męskie Spotkania. 15 min. wcześniej nieszpory.
 4. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia o g. 20.00 (po wieczornej Mszy Świętej) gościć będziemy w bazylice Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego. Zespół zaprezentuje najpiękniejsze polskie kolędy w formie Mszy Pasterskiej wybitnego polskiego kompozytora Romana Maciejewskiego, ale także poruszające utwory muzyki sakralnej związane z Bożym Narodzeniem. Zapraszamy. Zobacz więcej…
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o 13.00 Poznańskie Wielbienie pod dyrekcją Leopolda Twardowskiego.
 6. Siostry Urszulanki z ulicy Niepodległości robiące nabór do klas: pierwszej, czwartej i siódmej zapraszają w sobotę od 9.00 na drzwi otwarte.
 7. Dzisiaj o godz. 20.00 zaprezentowana zostanie medytacja psalmem 147 poprzez muzykę i taniec w reżyserii i wykonaniu Moniki Gałęskiej.
 8. Dziękujemy za wspólną Eucharystię w Sanktuarium, a życząc błogosławionego tygodnia polecamy Was św. Józefowi.

 

Niedziela św. Rodziny, 31 stycznia 2017

 1.  Dziś w ostatni dzień roku kalendarzowego dziękujemy Bożej Opatrzności za udzielone nam łaski w roku 2017. Jednocześnie dziękujemy Wam, siostry i bracia, za Wasze uczęszczanie Ma Msze św. do Bazyliki św. Józefa. Dziękując Bogu, obiecujemy pamięć w modlitwie.
 2. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze sprawujemy wg porządku niedzielnego.
 3. W sobotę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo w Eucharystii. Msze sprawujemy jak w niedziele.
 4. Informujemy, że do 7 stycznia spowiadamy wyłącznie podczas Mszy św. Z wyjątkiem Mszy o 7.15
 5. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Arete. Koncert odbędzie się w sobotę, 6 stycznia o 17.00 w Samotni św. Rafała.
 6. W przyszłą niedzielę, 7 stycznia 20.00 w kościele odbędzie się medytacja psalmem 147. Zapraszamy
 7. W sobotę o godz. 12:00 z Placu Wolności do Starego Rynku wyruszy Orszak Trzech Króli, podczas którego wolontariusze rozdawać będą korony i śpiewniki. Po zakończeniu, o godz. 13.45 w Poznańskiej Farze, dla uczestników Orszaku zostanie odprawiona Msza Święta.