OGŁOSZENIA

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.09.2020

 1. W poniedziałek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Natomiast we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
 2. We wtorek 15 września spotkanie wspólnoty Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II po Mszy św. o godzinie 18. Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II jest wspólnotą osób cierpiących, samotnych, zamkniętych w klauzurze własnych mieszkań i sal szpitalnych, domów pomocy społecznej i więzień oraz ich opiekunów, a także rodziców cierpiących po stracie dziecka, czy też osób poranionych błędnymi decyzjami przeciwko życiu, którzy z miłością ofiarują swoje obecne i przyszłe cierpienie w zjednoczeniu z Chrystusem Ukrzyżowanym w intencji rodzin, w intencji Kościoła.
 3. Zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie w piątek, 18 września. W programie spotkania różaniec, eucharystia w intencji chorych i cierpiących, modlitwa uwielbienia i adoracji, apel. Początek o godzinie 19. Prowadzi o. Robert.
 4. W piątek, 18 września wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki będzie świętował swoje Imieniny. Tego dnia Czcigodny Solenizant w Katedrze o godz. 10.00 przewodniczył będzie uroczystej Mszy świętej. Do udziału serdecznie zapraszamy Czcigodnych Księży, osoby życia konsekrowanego i mieszkańców Poznania.
 5. Prace remontowe przy bazylice trwają: zakończyliśmy izolacje fundamentów przy kościele i przesuwamy się dalej wzdłuż północnego skrzydła klasztoru. Z małym opóźnieniem ruszyły prace przy dachu i części elewacji bazyliki. Polecamy waszej pamięci modlitewnej oraz wsparciu inicjatywy remontowe. W związku z pracami utrudnione jest parkowanie za brama klasztorną.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 6.09.2020

 1. We wtorek 8. września obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 2. Wspólnota św. Moniki zaprasza we wtorek, 8 września na adorację o godz. 17.30 i Mszę św.
 3. Nasz brat Bogusław Wielgoszewski złoży swoje uroczyste, wieczyste śluby zakonne podczas Mszy św. w sobotę o godzinie 10.00
 4. Od września odprawiamy mszę św. o 15.30, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu
 5. Stały dyżur w konfesjonale od poniedziałku do soboty w godzinach 9-12 oraz 15-18.30 oraz w niedziele 30 minut przed mszą św.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 30.08.2020

 1. We wtorek 1. września obchodzimy rocznicę wybuchu Drugiej Wojny
  Światowej. Dodatkowa msza św. z udziałem kombatantów, wojska i władz państwowych o godz. 16.30  W modlitwach pamiętajmy o ofiarach tego trudnego czasu.
 2. Od 1 września wraca msza św. o 15.30 i po niej adoracja Najświętszego Sakramentu oraz stały dyżur w konfesjonale od poniedziałku do soboty 9-12 15-18.30 oraz w niedziele 30 minut przed mszą św.
 1. W tym tygodniu w czwartek wspominamy świętego Grzegorza Wielkiego.
 2. Także w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
 3. Przypominamy, że czas Komunii wielkanocnej został przedłużony w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika.
 4. Rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy obfitości darów Ducha św.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 23.08.2020

 1. W przyszłym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto Apostoła Bartłomieja, we wtorek wspominamy św. Miriam, karmelitankę bosą, zwaną Małą Arabką, w środę oddajemy cześć Matce Boskiej Częstochowskiej, w czwartek wspominamy św. Monikę a w piątek, jej syna św. Augustyna.
 2. W przyszłą sobotę oraz niedzielę Wspólnota Świętej Moniki zaprasza rodziców na godziny skupienia od godziny 15. Godziny prowadzi o. Serafin Tyszko, karmelita bosy ze Zwoli.

Szczegółowy program :

“ Prorok, świadek, kapłan…A co dalej zobaczymy”

29 sierpnia 2020 (sobota)

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.15 Msza święta

16.30 Konferencja

17.30  Adoracja Najświętszego Sakramentu

 30 sierpnia 2020 (niedziela)

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.15 Konferencja I

16.15  Msza święta

17.15 Konferencja II

18.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu

 1. Wszystkim przebywającym na letnim wypoczynku życzymy pogodnych i zdrowych wakacji, które dają wytchnienie ciału i jednocześnie prowadzą do Boga.

 

 

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.08.2020

 1. We wtorek spotyka się Wspólnota Świętej Moniki. Od godziny 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu a o godzinie 18 msza z kazaniem.
 2. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mimo niedzielnego porządku mszy świętych mszy w naszym sanktuarium o godzinie 13 Eucharystii nie będzie.
 3. Wszystkim przebywającym na letnim wypoczynku życzymy pogodnych i zdrowych wakacji, które dają wytchnienie ciału i jednocześnie prowadzą do Boga

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O POMOC DLA MIESZKAŃCÓW BEJRUTU

We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5tys. rannych i szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów.

Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości.

Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie

Wszystkim z serca błogosławię, Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 02.08.2020

 1. Składamy gorące i serdeczne podziękowania wszystkim, którzy składają ofiary na prace remontowe przewidziane na rok bieżący. Aktualnie dotyczą one izolacji pionowych kościoła od strony parkingu. Kolejnym etapem będzie dalszy ciąg prac przy dachu bazyliki. Pamiętamy o wszystkich ofiarodawcach i upraszamy dla nich opieki św. Józefa.
 2. W czwartek Kościół obchodzi święto przemienienia Pańskiego. Msze św. sprawowane są jak w dni powszednie.
 3. Informujemy, że w sobotę, dnia 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 13.00. Pozostała Msze będą wg porządku niedzielnego.
 4. Do końca sierpnia spowiadamy w dni powszednie w godz. 10.30-11.30 oraz 16.30-18.00.
 5. Dziękując za obecność na Eucharystii oraz składane ofiary, życzymy bezpiecznych urlopów oraz błogosławieństwa przez wstawiennictwo św. Józefa.