OGŁOSZENIA

Styczeń 4, 2018

III niedziela zwykła, 21. stycznia 2018
 1. Zapraszamy na kolejny dzień Wielkiej Dziewięciośrodowej Nowenny przygotowującej do uroczystości św. Józefa, patrona bazyliki. Głoszone słowo podejmuje ważne tematy dotykające życia rodzinnego, małżeńskiego i życia duchowego chrześcijanina. Nowenna w środy o godz. 18.00. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa.
 2. Do czwartku, czyli do święta nawrócenia św. Pawła trwa w Kościołach chrześcijańskich tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 3. W piątek o 19.00 spotkanie biblijne Duszpasterstwa Mężczyzn.
 4. Dziś na Mszy o 17.00 gromadzą się czciciele M.B. Szkaplerznej.
 5. W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzony jest Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 

 

 Niedziela Chrztu Pańskiego, 07 stycznia 2018

 1. We wtorek na Mszy o 18.00 spotykają się rodzice modlący się za potomstwo, czyli Wspólnota św. Moniki.
 2. W środę na 18.00 zapraszamy na nieustającą nowennę do św. Józefa
 3. W piątek o 19.00 Msza św. grupy Męskie Spotkania. 15 min. wcześniej nieszpory.
 4. W przyszłą niedzielę, 14 stycznia o g. 20.00 (po wieczornej Mszy Świętej) gościć będziemy w bazylice Poznański Chór Kameralny pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego. Zespół zaprezentuje najpiękniejsze polskie kolędy w formie Mszy Pasterskiej wybitnego polskiego kompozytora Romana Maciejewskiego, ale także poruszające utwory muzyki sakralnej związane z Bożym Narodzeniem. Zapraszamy. Zobacz więcej…
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o 13.00 Poznańskie Wielbienie pod dyrekcją Leopolda Twardowskiego.
 6. Siostry Urszulanki z ulicy Niepodległości robiące nabór do klas: pierwszej, czwartej i siódmej zapraszają w sobotę od 9.00 na drzwi otwarte.
 7. Dzisiaj o godz. 20.00 zaprezentowana zostanie medytacja psalmem 147 poprzez muzykę i taniec w reżyserii i wykonaniu Moniki Gałęskiej.
 8. Dziękujemy za wspólną Eucharystię w Sanktuarium, a życząc błogosławionego tygodnia polecamy Was św. Józefowi.

 

Niedziela św. Rodziny, 31 stycznia 2017

 1.  Dziś w ostatni dzień roku kalendarzowego dziękujemy Bożej Opatrzności za udzielone nam łaski w roku 2017. Jednocześnie dziękujemy Wam, siostry i bracia, za Wasze uczęszczanie Ma Msze św. do Bazyliki św. Józefa. Dziękując Bogu, obiecujemy pamięć w modlitwie.
 2. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze sprawujemy wg porządku niedzielnego.
 3. W sobotę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo w Eucharystii. Msze sprawujemy jak w niedziele.
 4. Informujemy, że do 7 stycznia spowiadamy wyłącznie podczas Mszy św. Z wyjątkiem Mszy o 7.15
 5. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Arete. Koncert odbędzie się w sobotę, 6 stycznia o 17.00 w Samotni św. Rafała.
 6. W przyszłą niedzielę, 7 stycznia 20.00 w kościele odbędzie się medytacja psalmem 147. Zapraszamy
 7. W sobotę o godz. 12:00 z Placu Wolności do Starego Rynku wyruszy Orszak Trzech Króli, podczas którego wolontariusze rozdawać będą korony i śpiewniki. Po zakończeniu, o godz. 13.45 w Poznańskiej Farze, dla uczestników Orszaku zostanie odprawiona Msza Święta.