OGŁOSZENIA

Styczeń 4, 2018

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA, 24 CZERWCA 2018

 1. Dziękujemy uczestnikom Pieszej Pielgrzymki Kobiet i Pielgrzymki Mężczyzn za ich zaangażowanie w dzieło, a szczególne podziękowania składamy osobom, które włożyły swój trud w ich organizację.
 2. W piątek Kościół obchodzi uroczystość śśw. Apostołów Piotra i Pawła. W katedrze Mszy św. odpustowej o godz. 10.00 przewodniczyć będzie bp. Gerhard Feige, biskup Magdeburga. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszym kościele Msze sprawujemy wg porządku dni powszednich.
 3. W piątek imieniny obchodzi o. Piotr Neumann, któremu składamy najlepsze życzenia i polecamy Waszej pamięci modlitewnej. Mszę imieninową sprawować będzie o godz. 18.00.
 4. Informujemy wiernych, że w miesiącu lipcu i sierpniu zmienia się porządek spowiedzi i jednej Mszy św. W okresie wakacyjnym:
 • spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30,; w niedziele spowiadamy podczas Mszy św. do ostatniego penitenta,
 • nie będzie sprawowana Msza św. w dni powszednie o godz. 15.30,
 • zawieszona zostaje popołudniowa adoracja Najśw. Sakramentu
 • furta klasztorna czynna będzie każdego dnia, ale tylko do południa, i jak dotychczas, czyli od 9.00 do 13.00. Intencje mszalne przyjmujemy tylko w tym czasie.
 1. Przy furcie klasztornej trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę Rodziny Szkaplerznej do Zamartego, której przewodnikiem będzie o. Józef T. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 7 lipca, a jej koszt wynosi 50 zł.
 2. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane jest w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast dziś czyli w niedzielę o godz. 18.30.
 3. W kruchcie kościoła polecamy książki naszego wydawnictwa Flos Carmeli. Ponadto przy wyjściu zbierane są ofiary do puszek na rzecz potrzebujących. Bóg zapłać za wszelką ofiarę na ten cel. Dziękujemy Świeckiemu Karmelowi za zaangażowanie w te dzieła.
 4. Dziękujemy za przybycie do Sanktuarium św. Józefa, wspólną modlitwę i składane ofiary. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym wakacje oraz dorosłym rozpoczynającym urlopy życzymy wielu pięknych wrażeń, bezpieczeństwa i opieki naszego patrona, św. Józefa.

 

Jedenasta niedziela zwykła, 17 czerwca 2018

 1. W bieżącym tygodniu od piątku do niedzieli trwać będą obchody centralne Jubileuszu Biskupstwa Poznańskiego, na które złożą się między innymi: w piątek Procesja z obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej ze Wzgórza Przemysła do Fary o godz. 17.00., Msza św. w Farze o 18.00, koncert „il Divo” o 20.00. Z kolei w sobotę Procesja z Fary do Katedry o godz. 13.30 oraz Msza Jubileuszowa pod przewodnictwem legata papieskiego o godz. 17.00.
 2. Ojcu Janowi Stasińskiemu świętującemu dzisiaj diamentowy jubileusz 60-lecia kapłaństwa składamy najlepsze życzenia, składając zarazem dar naszej modlitwy.
 3. Przy furcie klasztornej trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę Rodziny Szkaplerznej do Zamartego, której przewodnikiem będzie o. Józef T. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 7 lipca, a jej koszt wynosi 50 zł.
 4. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.000 gromadzi się Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II.
 5. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 6. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane jest w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 18.30.
 7. „Poznańskie Słowiki”, czyli Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej zapraszają chłopców w wieku 7-10 lat do śpiewu w zespole. Kandydatów można zgłaszać
  telefonicznie (602 711 512 lub mailowo biuro@slowiki.poznan.pl). Dla wszystkich, którzy po wstępnym przesłuchaniu zdecydują się na muzyczną przygodę organizowany jest bezpłatny kurs przygotowawczy. Wszystkie zajęcia i próby odbywają się popołudniami w Filharmonii Poznańskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

 

Dziesiąta niedziela zwykła, 10 czerwca 2018

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 13.00 przybywa do naszej świątyni Trzecia Piesza Pielgrzymka Kobiet, która wyruszyła rano z Tulec, i którą bardzo serdecznie witamy w Sanktuarium św. Józefa.
 2. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, o godz. 7.00 wyruszy z naszego Sanktuarium Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach, gdzie o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. z okazji dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej. Mężczyzn zachęcamy do udziału.
 3. Także w przyszłą niedzielę, 17 czerwca, sprawując uroczystą Mszę św. o godz. 10.00, o. Jan Kanty Stasiński obchodzić będzie jubileusz 60-lecia kapłaństwa. W związku z tym, że o. Jan przez wiele lat pracował w Afryce jako misjonarz, jubilat prosi, by przy życzeniach nie przekazywać mu kwiatów, ale zamiast tego złożyć ofiarę pieniężną na pomoc dla Burundii.
 4. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane jest w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 18.30.
 5. W bieżącym tygodniu liturgia wspomina: w poniedziałek św. Barnabę Apostoła, we wtorek bł. Alfonsa Mazurka, karmelitę i męczennika II wojny światowej; w środę św. Antoniego z Padwy.
 6. „Poznańskie Słowiki”, czyli Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej zapraszają chłopców w wieku 7-10 lat do śpiewu w zespole. Kandydatów można zgłaszać.
 7. telefonicznie (602 711 512 lub mailowo biuro@slowiki.poznan.pl). Dla wszystkich, którzy po wstępnym przesłuchaniu zdecydują się na muzyczną przygodę organizowany jest bezpłatny kurs przygotowawczy. Wszystkie zajęcia i próby odbywają się popołudniami w Filharmonii Poznańskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie

 

Dziewiąta Niedziela zwykła, 03 czerwca 2018

 1. Dziś podczas Mszy sprawowanej o godzinie 10.00, o. Krzysztof, o. Ernest i o. Szczepan, jubilaci, którzy przed 25 laty przyjęli świecenia kapłańskie, dziękują Bogu za sakrament kapłaństwa i proszą wiernych o modlitwę, by ich posługa była miła Bogu i zbawienna dla Kościoła.
 2. W piątek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w Kościele Najśw. Serca Pana Jezusa i św. Floriana na Jeżycach, a po niej wyruszy procesja miejska do Placu Mickiewicza. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Za tydzień, w niedzielę, 10 czerwca o godz. 7.00 z Maryjnego Sanktuarium w Tulcach do naszego Sanktuarium św. Józefa wyruszy Trzecia Pielgrzymka Kobiet, którą koordynuje nasze sanktuarium św. Józefa. Zachęcamy i zapraszamy do udziału. Pielgrzymka, której przewodnikiem będzie o. Aleksander dotrze do naszej świątyni na Mszę o godz. 13.00. Więcej informacji zamieszczonych jest w gablocie na plakacie.
 4. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 17 czerwca o godz. 7.00 wyruszy z naszego Sanktuarium Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach, gdzie o godz. 12.00 ks. bp Damian Bryl sprawować będzie uroczystą Mszę św. z okazji dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej. Mężczyzn zachęcamy do udziału.
 5. Zakończyliśmy akcję „Pieluszka dla Maluszka”. Zebrano dużą ilość darów dla potrzebujących dzieci i matek. Niech Bóg odpłaci ofiarodawcom. Dziękujemy p. Klaudii za koordynację.
 6. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane jest w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 18.30.

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 27 maja 2018

 1. W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dzień obowiązkowego uczestniczenia w Mszy św. Msze św. sprawujemy wg porządku niedzielnego.
 2. W Boże Ciało o godz. 16.30 odśpiewamy w naszym kościele Nieszpory, a następnie wyruszy procesja Eucharystyczna, która zakończy się w kościele św. Wojciecha. Centralna procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. sprawowanej przez ks. Abpa Stanisława Gądeckiego w kościele Bożego Ciała o godz. 10.00.
 3. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.30 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 4. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odbywać się będzie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 18.30.
 5. W niedzielę, 10 czerwca o godz. 7.00 z Maryjnego Sanktuarium w Tulcach do naszego Sanktuarium św. Józefa wyruszy Trzecia Pielgrzymka Kobiet. Więcej informacji zamieszczonych jest w gablocie na plakacie.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 jubileusz 25-lecia kapłaństwa obchodzić będą o. Krzysztof, o. Ernest i o. Szczepan.
 7. Dziś, składając pieniądze do puszki Caritas, można złożyć datek na ubogich.

W kruchcie odbywa się sprzedaż książek, stąd zachęcamy za zaznajomienia się z tytułami.

 

 

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 20 maja 2018

 1. Jutro w Kościele powszechnym obchodzone jest święto NMP, Matki Kościoła. Z kolei w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 2. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W IV środę m-ca przez wstawiennictwo św. Józefa modlimy się szczególnie za małżeństwa w kryzysie. Po Mszy spotkanie osób spotykających się w ramach Sycharu.
 3. Od piątku do niedzieli trwać będą przy naszej bazylice Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. W programie przewidziane są zajęcia chóralne i indywidualne z emisji głosu oraz wykłady z dziedziny liturgicznej. Zapraszamy szczególnie osoby, które pragnęłyby zasilić scholę przy naszym kościele. Więcej na stronie internetowej naszego klasztoru i kościoła.
 4. W sobotę, 26 maja podczas Mszy św. sprawowanej w katedrze o godz. 10.00, ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, udzieli święceń kapłańskich siedmiu diakonom, których poleca naszej pamięci modlitewnej.
 5. W miesiącu maju poświęconym Matce Bożej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odbywają się po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.
 6. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 17.00 spotykają się czciciele Matki Bożej Szkaplerznej.

 

Niedziela Wniebowstąpienia, 13 maja 2018

 1. Tradycyjnie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. zapraszamy na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w sobotę. Czuwanie zapoczątkowane Mszą św. o godz. 18.00 potrwa do ok. 21.00. Czuwanie to odbywać się będzie w łączności z całą Archidiecezją i będzie także dziękczynieniem za 1050-lecie pierwszego biskupstwa w Polsce.
 2. W miesiącu maju poświeconym Matce Bożej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odbywają się po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.
 3. We wtorek na Mszy o godz. 18.00 spotykają się osoby posługujące chorym, czyli Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II.
 4. W piątek na godz. 19.00 Grupa Modlitwy Kontemplacyjnej zaprasza do Kaplicy Jezusa Ukrzyżowanego na czuwanie modlitewne przez Uroczystością zesłania Ducha Św.
 5. W przyszłą niedzielę, tj. w III niedzielę m-ca na Mszy św. o godz. 17.00 spotykają się czciciele Matki Bożej Szkaplerznej.
 6. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W III środę m-ca przez wstawiennictwo św. Józefa modlimy się szczególnie o jedność i świętość małżeństw i rodzin.
 7. W bieżącym tygodniu liturgia kościoła wspomina: w poniedziałek św. Macieja Apostoła, natomiast w środę św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, patrona Polski.

 

VI Niedziela Wielkanocna, 06 maja 2018

 1. W rozpoczynającym się miesiącu maju poświeconym Matce Bożej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odbywają się po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.
 2. We wtorek, 8 maja, kościół obchodzi uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. We wtorek ma Mszy o godz. 18.00 spotykają się rodzice modlący się za dzieci, czyli Wspólnota św. Moniki.
 4. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W II środę m-ca szczególnie polecamy Bogu intencje rodziców pragnących uprosić łaskę macierzyństwa i ojcostwa przez wstawiennictwo św. Józefa.
 5. Przyszła niedziela obchodzona jest jako niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. „Bóg zapłać”  za obecność na Eucharystii w Sanktuarium i wszelkie ofiary składane na utrzymanie świątyni. Życzymy Wam, siostry i bracia, pogody ducha oraz opieki św. Józefa.