OGŁOSZENIA

Styczeń 4, 2018

NIEDZIELA PALMOWA, 5 KWIETNIA 2020

 1. Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym.W Wielki Czwartek, sprawując liturgię Wieczerzy Pańskiej, dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa. W Wielki Piątek celebrujemy tajemnicę śmierci Jezusa. Wielka Sobota to w Kościele dzień żałoby po śmierci Zbawiciela. Wieczorną liturgią sobotnią zaczynamy celebrować Zmartwychwstanie Pańskie. Zachęcamy do wspólnego przeżywania misteriów przez obraz przesyłany od nas w internecie. W ostatnich dniach nieco udoskonaliliśmy przekaz, dzięki czemu nie powinno być problemów z dobrym obrazem.
 2. W Wielki Czwartek i Piątek transmitujemy naszą liturgię o godz. 19.00, natomiast w Wielką Sobotę o godz. 20.00.
 3. Informujemy, że w Truduum Paschalne (czwartek, piątek i sobotę) wierni nie będą mogli być obecni w kościele na sprawowanej liturgii.
 4. Ponieważ spowiedź wielkanocną można odbywać przez cały okres wielkanocny, nie zachęcamy w zaistniałej sytuacji do spowiadania się osoby, które nie są w stanie grzechu ciężkiego i nie posiadają wyższej konieczności spowiedzi. W bieżącym tygodniu będzie spowiadać tylko jeden spowiednik. Spowiedź odbywa się w godz. 8.00-11.30 oraz 16.15-17.45. W kościele w czasie spowiedzi nie może przebywać więcej niż 5 osób.
 5. W Wielką Sobotę nie będziemy błogosławić pokarmów. To błogosławieństwo będzie zastąpione modlitwą przy stole w poranek wielkanocny.
 6. W sobotę będzie możliwość adoracji Najśw. Sakramentu przy grobie Pańskim.
 7. Msze św. w Wielkanoc sprawujemy wg porządku niedzielnego.
 8. W piątek i sobotę wspólnota odmawia w kościele brewiarz o godz. 7.00. Można dołączyć się do modlitwy przez transmisję internetową.
 9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu posiłków,. Post ścisły obowiązuje wszystkich od 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia do końca życia.
 10. Polecamy powstałą w ostatnich dniach nową godną polecenia strona www.swietawdomu.pl
 11. Dziękujemy za modlitwę w intencji naszej wspólnoty zakonnej, odwdzięczamy się także modlitwą i posługą. Życzymy błogosławionego Wielkiego Tygodnia.

 

 

OGŁOSZENIA WIELKOPOSTNE NA CZAS EPIDEMII

 1. W aktualnej sytuacji nie przyjmujemy intencji mszalnych na poszczególne godziny na miesiąc kwiecień i maj. Drogą mailową poznan@karmelicibosi.pl przyjmujemy tylko intencje, które zostaną odprawione z udziałem kleryków w kaplicy seminaryjnej o godz. 7.00. Ponadto przyjmiemy Mszę św. gregoriańską, która może zostać odprawiona także i tylko w kaplicy seminaryjnej w od dnia 1 kwietnia lub 1 maja. Zamówiona Msza zostanie odprawiona po potwierdzeniu przez klasztor drogą mailową.
 2. Intencje na Msze św. odprawiane w kościele w miesiącu maju przyjmować będziemy po świętach Wielkanocnych. Jeśli utrzyma się stan epidemii, wówczas drogą mailową.
 3. W dni powszednie spowiadamy w godz. 09.00-11.00 oraz 16.15-17.45. Przywołaj kapłana dzwonkiem i udaj się do kaplicy Jezusa Ukrzyżowanego.
 4. W świątyni może przebywać jednocześnie tylko 5 osób. Jeśli ta liczba zostanie osiągnięta, pozostali wierni nie mogą wchodzić do świątyni.
 5. Zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.  Decyzją Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od obowiązku niedzielnego udziału we Mszy św.
 6. Zachęcamy, by wierni pozostając w domu, uczestniczyli w Mszy św. transmitowanej przez TV lub internet. Zapraszamy do łączenia się z nami przez KAMERĘ
 7. Codziennie o godz. 20.30 wspólnota odmawia różaniec o ustanie epidemii. Można łączyć się ze św. Józefem przez kamerę.
 8. Furta pozostaje zamknięta. W pilnej oraz ważnej sprawie prosimy użyć dzwonka przy furcie lub prosimy o kontakt telefoniczny, 530841741
 9. Powierzamy Was i siebie św. Józefowi, aby był Opiekunem na czas epidemii.

 

 

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 22 MARCA 2020

 1. W DNI POWSZEDNIE SPOWIADAMY W GODZ.: 10.00-12.00 ORAZ 16.30-18.30. W niedzielę na początku każdej Mszy św. Przygotuj się, przywołaj kapłana dzwonkiem i udaj się do kaplicy Jezusa Ukrzyżowanego.
 2. W świątyni może przebywać jednocześnie tylko 50 osób. Jeśli ta liczba zostanie osiągnięta, pozostali wierni nie mogą wchodzić do świątyni.
 3. Zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.  Decyzją Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od obowiązku niedzielnego udziału we Mszy św.
 4. Obawiając się wzrostu liczby wiernych na niedzielnych Mszach św., apelujemy, by wierni pozostając w domu, uczestniczyli w Mszy św. transmitowanej przez TV lub internet. Zapraszamy do łączenia się z nami przez KAMERĘ
 5. W niedzielę,22 marca, nie sprawujemy dodatkowych Mszy św., jak w niedzielę 15 marca.
 6. Codziennie o godz. 20.30 wspólnota odmawia różaniec o ustanie epidemii. Można łączyć się ze św. Józefem przez kamerę.
 7. Prosimy, aby Komunię św. przyjmować na rękę.
 8. Zachowujemy w świątyni właściwą odległość od innych osób (ponad jeden metr) i nie podajemy sobie ręki na znak pokoju. Zachowujemy także inne wskazania sanitarne.
 9. Zawieszamy spotkania wszelkich grup duszpasterskich i nie duszpasterskich przy klasztorze.
 10. Odwołujemy wszelkie nabożeństwa, jak Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale oraz zaplanowane rekolekcje.
 11. Furta pozostaje zamknięta. W pilnej oraz ważnej sprawie prosimy użyć dzwonka przy furcie lub prosimy o kontakt telefoniczny
 12. Zachęcamy do oglądania transmisji z Sanktuarium KAMERA

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 08 marca 2020

 1. Dzisiaj gościmy w naszej świątyni o. Romana Hernogę, karmelitę, przełożonego budującego się domu rekolekcyjnego w Zwoli k. Zaniemyśla. Po Mszy św. w kruchcie kościoła będzie można wesprzeć finansowo to dzieło. Bóg zapłać w imieniu o. Romana i naszej wspólnoty.
 2. Zapraszamy na ósmy dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, którą odprawiamy w środę o godz. 18.00.
 3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota św. Moniki.
 4. W Wielkim Poście Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 18.15.
 5. Drogę Krzyżową odprawiamy we wszystkie dni powszednie po Mszy św. południowej, a ponadto w piątki po Mszy św. wieczornej.
 6. W piątek przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka.
 7. W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa, ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki w wydanym komunikacie przypomina o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę. Komunia duchowa składa się z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. Ponadto, kto ma obawy przed zarażeniem, ten nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 01 marca 2020

 1. W minioną środę razem z całym Kościołem rozpoczęliśmy Wielki Post, czas przygotowania do celebrowania Wielkanocy. Niech w tym czasie towarzyszy nam głębsza relacja z Bogiem, duch wyrzeczenia oraz uczynki miłosierdzia.
 2. Informujemy, że rekolekcje w naszym kościele odbywać się będą w od niedzieli 29 marca
 3. Zapraszamy na siódmy dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, którą odprawiamy w środę o godz. 18.00. W najbliższą środę liturgie poprowadzi i wygłosi słowo ks. Przemysław Tyblewski, prefekt Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.
 4. W Wielkim Poście Nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 18.15, a więc 15 minut później niż w latach poprzednich.
 5. Drogę Krzyżową odprawiamy we wszystkie dni powszednie po Mszy św. południowej, a ponadto w piątki po Mszy św. wieczornej.
 6. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. Za tydzień gościć będziemy w naszej świątyni o. Romana Hernogę, karmelitę, przełożonego budującego się domu rekolekcyjnego w Zwoli k. Zaniemyśla. Po Mszy św. w kruchcie kościoła będzie można wesprzeć finansowo to dzieło.

KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności. W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy – w kościołach i pomieszczeniach parafialnych – przez czas jego trwania starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny.

Ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się tego wirusa – a komunikacja między ludźmi jest dzisiaj bardzo intensywna – trzeba, aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę.

Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, lecz poza przestrzenią sakramentalną. Składa się ona z trzech elementów: wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłości skierowanej ku Niemu oraz pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.

Kto ma obawy przed zarażeniem, ten nie powinien w tym czasie korzystać z wody święconej umieszczonej w kropielnicach.

Pamiętajmy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów. Dlatego zachęcam wszystkich do ożywienia głębokiej wiary w moc Eucharystii i polecania Panu Bogu tej sprawy w modlitwie powszechnej.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji
Episkopatów Europy (CCEE)

Minister Zdrowia -Łukasz Szumowski

Szanowni Państwo,

Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia nowym koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc, infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi. Zachowujmy zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.

Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 °C, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę, czyli minimum 38 °C i kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl

Informację można też uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590

Minister Zdrowia

Prof. Łukasz Szumowski

VII NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 LUTEGO 2020 

 1. W najbliższą środę, czyli w Środę Popielcową, Kościół rozpoczyna Wielki Post, który jest czasem pokuty, nawrócenia i praktykowania uczynków miłosierdzia. W Środę Popielcową podczas Mszy św. o godz. 7.15, 11.30, 15.30 i 18.00 możemy przyjąć na głowę popiół na znak rozpoczęcia pokuty i nawrócenia. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
 2. W Wielkim Poście Nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 18.15, a więc 15 minut później niż w latach poprzednich..
 3. Drogę Krzyżową odprawiamy we wszystkie dni powszednie po Mszy św. południowej, a ponadto w piątki po Mszy św. wieczornej.
 4. Kościół przypomina, że wierni, którzy ukończyli 14 rok życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w środę popielcową i w każdy piątek przez cały rok. Natomiast ci, który ukończyli 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zobowiązani są do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Wspomniany post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Przypominamy także, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątki całego roku obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia i należy ją zachować do końca życia.
 5. Zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, którą odprawiamy w środę o godz. 18.00.
 6. Dziś w kruchcie kościoła zbierane są datki na wsparcie ubogich. Datki przekazujemy na przemian stołówce prowadzonej przez siostry Albertynki oraz siostry Franciszkanki.

 

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 09 LUTEGO 2020 

 1. Zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, w której uciekamy się w modlitwach do wstawiennictwa św. Józefa i podejmujemy refleksję o życiu chrześcijańskim. Nowenna odbywa się w środę o godzinie 18.00.
 2. We wtorek liturgia kościoła wspomina Matkę Bożą z Lourdes i jest to zarazem Światowy Dzień Chorego. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 11.30 oraz 18.00 udzielamy sakramentu namaszczenia chorych dla będących w chorobie oraz w stanie łaski uświęcającej.
 3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 spotyka się Wspólnota św. Moniki czyli rodzice modlący się za dzieci.
 4. W piątek obchodzone jest liturgiczne święto śśw. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 5. Informujemy, że Arcybiskup Metropolita Poznański udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 14 lutego 2020 r. w dzień wspomnienia św. Walentego. Z udzielonej dyspensy mogą korzystać wierni Archidiecezji Poznańskiej wszędzie gdziekolwiek się znajdują, a także wszyscy inni wierni przebywający na terenie Archidiecezji Poznańskiej.
 6. Dziękując za obecność w Sanktuarium i składane ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy opieki św. Józefa.

 

OFIAROWANIE PAŃSKIE, 02.02.2020

 1. Zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed Uroczystością św. Józefa, w której uciekamy się w modlitwach do wstawiennictwa św. Józefa i podejmujemy refleksję o życiu chrześcijańskim. Nowenna odbywa się w środę o godzinie 18.00.
 2. Jutro we wspomnienie św. Błażeja po każdej Mszy św. można przyjąć błogosławieństwo gardła. W środę liturgia wspomina św. Agatę, dziewicę i męczennicę.
 3. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 4. Dziękujemy za obecność w Sanktuarium i składane ofiary na utrzymanie świątyni. Życzymy opieki św. Józefa, a wyjeżdżającym na ferie bezpiecznego podróżowania.

 

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 STYCZNIA 2020

 1.  W środę w naszym Sanktuarium św. Józefa ROZPOCZYNAMY DZIEWIĘCIOŚRODOWĄ NOWENNĘ przed Uroczystością św. Józefa. W nowennie rozważać będziemy „zamysł Boży względem małżeństwa i rodziny”. Msza z nowenną odbywa się w środy o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału.
 2. Wczoraj rozpoczął się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, a modlitwie w tym czasie towarzyszą słowa Życzliwi bądźcie (Dz 28,2).
 3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Niewidzialny Klasztor Jana Pawła czyli osoby posługujące chorym.
 4. W sobotę po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 19.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Anonymous pod dyrekcją Zbigniewa Kaczmarka. Zapraszamy.
 5. Dziś imieniny obchodzi o. Mariusz Jaszczyszyn, którego polecamy pamięci modlitewnej.
 6. Dziękujemy za spotkanie przy stole Eucharystycznym oraz składane ofiary i życzymy błogosławionego tygodnia.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 12.01.2020 

 1. Dzisiaj, w niedzielę, o 20.00 odbędzie się w naszej bazylice Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Żeńskiego Chóru Kameralnego „Di Nuovo”. Zapraszamy.
 2. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota św. Moniki, czyli rodzice modlący się za dzieci.
 3. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa.
 4. W najbliższą sobotę rozpoczyna się w Kościele Dzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, a modlitwie w tym czasie towarzyszą słowa Życzliwi bądźcie (Dz 28,2).
 5. Aktualnie w Poznaniu obchodzony jest XIII Dzień Judaizmu, którego bogaty program zamieszczony jest w gablocie. Jednym z wydarzeń jest nabożeństwo biblijne pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z udziałem Rabina Waltera Homolki, które odbędzie się w kościele św. Wojciecha w czwartek, 16 stycznia, o godz. 19.00.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. dla noszących szkaplerz i czcicieli Matko Bożej Szkaplerznej.

 

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 05.01.2020

 1. Jutro, w poniedziałek, Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. sprawujemy wg porządku niedzielnego, czyli o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz 19.00.
 2. Jutro, 6 stycznia, o godz. 17.00 w dolnym kościele, czyli w Samotni św. Rafała odbędzie się koncert kolęd Zespołu Arete, na który serdecznie zapraszamy. Koncert odbywa się w 10-lecie zespołu, który debiutował właśnie w nas w Piwnicy Duchowej.
 3. Także w przyszłą niedzielę, 12 stycznia o godz. 20.00 w kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Żeńskiego Chóru Kameralnego „Di Nuovo”
 4. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 29.12.2019 

 1. We wtorek – w Sylwestra – o godz. 18.00 na zakończenie roku kalendarzowego sprawowana będzie Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym.
 2. Także w Sylwestra o godz. 23.00 sprawowana będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku.
 3. W Nowy Rok Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze sprawujemy wg porządku niedzielnego. Tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo w Mszy św.
 4. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. Do dnia 6 stycznia spowiadamy na rozpoczęcie każdej Mszy św. z wyjątkiem sprawowanej o 7.15.
 6. Dziękując za obecność i składane ofiary życzymy bezpiecznego sylwestra, dobrych spotkań, a u progu nowego roku kalendarzowego zaufania Bożej Opatrzności i wstawiennictwu św. Józefa.

 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU, 22 GRUDNIA 2019

 1. Serdecznie i gorąco zapraszamy do przeżywania liturgii Świąt Narodzenia Pańskiego w naszej Bazylice św. Józefa. Pasterkę w muzycznej oprawie Chóru Poznańskich Słowików będziemy sprawować o godz. 24.00.
 2. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. sprawujemy wg porządku niedzielnego, czyli o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 oraz 19.00
 3. Zachęcamy do skorzystania przed świętami z sakramentu pokuty. Kapłani oczekują penitentów jutro, czyli w poniedziałek w godz. 8.00-19.00, natomiast w wigilię od 8.00 do 16.00.
 4. W dzień wigilijny Msza św. o godz. 18.00 nie będzie sprawowana.
 5. Dziękując za wspólnie przeżywany adwent, zapraszamy na ostatnie Msze roratnie, które w poniedziałek i wtorek sprawujemy o godz. 6.00 rano.
 6. Spowiedź od 27 grudnia do 6 stycznia odbywać się będzie wyłącznie podczas Mszy świętych, z wyjątkiem Mszy o 7.15.Kapłani nie będą spowiadać w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.
 7. Dziękując za obecność i złożone ofiary na potrzeby świątyni, życzymy państwu spokoju i radości na czas świątecznych przygotowań.

 

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU. 15 GRUDNIA 2019

 1. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, które sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Po Mszy razem ze zgromadzeniem zakonnym jest możliwość odmówienia porannej modlitwy Kościoła, czyli Jutrzni. W adwencie Msza o godz. 7.15 nie jest sprawowana. 
 2. We wtorek Na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II, czyli osoby wspierające cierpiących. 
 3. W środę o godz. 10.00 sprawowana będzie Msza św. przy urnach sprowadzonych z Londynu Powstańca Wielkopolskiego i współtwórcy harcerstwa, pułkownika Wincentego Wierzejewskiego oraz jego małżonki. Mszy przewodniczyć będzie ks. biskup Grzegorz Balcerek. Po Mszy św. z udziałem lokalnych władz nastąpi pochówek na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej ku czci św. Józefa w ramach nabożeństwa zostanie wykonany Akatyst ku czci św. Józefa. Zapraszamy do wspólnego śpiewu.
 5. W okresie przedświątecznym zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Kapłani oczekują penitentów do piątku w godz. 8.00-12.00 oraz 15.00-18.30; w sobotę i poniedziałek przyszłego tygodnia od 8.00 do 19.00; w wigilię od 8.00 do 16.00. 
 6. Zachęcamy do nabywania w kaplicy bocznej opłatków oraz świec Caritasu na stół wigilijny w cenie 6 i 13 zł.
 7. Dziś po Mszach św. przed kościołem harcerze rozprowadzają pierniki i ozdoby świąteczne przez nich wykonane. 

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU, 8 GRUDNIA 2019 

 1. Od środy do piątku podczas liturgii wieczornej przygotowywać się będziemy do uroczystości św. Jana od Krzyża. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 w kazaniu prezentowane będzie nauczanie św. Jana od Krzyża.
 2. W sobotę, czyli w uroczystość św. Jana od Krzyża główna Msza św. sprawowana będzie o godz. 11.30, a przewodniczyć jej będą ojcowie Franciszkanie z Placu Bernardyńskiego. Po Mszy odbędzie się czuwanie modlitewne z rozważaniami św. Jana od Krzyża.
 3. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, które sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Po Mszy jest możliwość odmówienia porannej modlitwy, czyli jutrzni.
 4. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota św. Moniki czyli rodzice modlący się za dzieci. Ponieważ będzie to Msza św. w 10-lecie powstania wspólnoty, tego dnia będzie okazja do ucałowania relikwii świętych Moniki, Augustyna oraz Ambrożego. Po Mszy odbędzie się w kościele koncert, podczas którego zabrzmią utwory m.in. Moniuszki, Vivaldiego i Mozarta w wykonaniu Tomasza Zagórskiego, Lidii Sieczkowskiej i Roberta Hauptmanna.
 5. W środę po Mszy św. wieczornej gromadzi się Bractwo św. Józefa. Spotkanie jest otwarte dla mężczyzn.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 sprawowana będzie msza św. dla czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 7. Dziś w kaplicy bocznej (obok prezbiterium) po lewej stronie można nabyć opłatki oraz świece Caritasu w cenie 6 i 13 zł.

 

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU, 01 GRUDNIA 2019

 1. Zachęcamy wiernych do przebycia adwentowej drogi razem z nami w Sanktuarium św. Józefa. Mszę św. Roratnią sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Po Mszy razem ze zgromadzeniem zakonnym będzie możliwość odmówienia porannej modlitwy Kościoła, czyli Jutrzni. W adwencie Msza o godz. 7.15 nie będzie sprawowana.
 2. Czcicieli św. Józefa zapraszamy w środę na Mszę św. sprawowaną o godz. 00.
 3. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. południowej odbędzie się adoracja i różaniec fatimski.
 4. W sobotę po raz drugi spotyka się „Maryjny Apostolat Karmelu”. Zaproszenie do tej nowej grupy adresujemy szczególnie do osób młodych i w średnim wieku. O godz. 9.30 spotkanie formacyjne w duchu Maryjnym i karmelitańskim, o 11.30 Msza św. w kościele, a następnie różaniec.
 5. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 6. W przyszłą niedzielę przypada także dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA, 24 LISTOPADA 2019

 1.  W środę podczas wieczornej Mszy św. ku czci św. Józefa o godz. 18.00 wykona śpiewy w języku łacińskim Zespół Cantus Solemnis, który jest współwykonawcą utworów na wydanej ostatnio płycie Vir Justus, dedykowanej św. Józefowi. Po Mszy św. zespół wykona także litanię do św. Józefa oraz kilka hymnów. Po koncercie będzie można nabyć płytę.
 2. W najbliższą sobotę, 30 listopada, o godzinie 20.00 w ramach drugiej edycji konkursu o Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza w naszym Sanktuarium odbędzie się Koncert Chóru “Poznańskie Słowiki”, który także w tym roku obchodzi jubileusz 80-lecia. Zapraszamy.
 3. W sobotę Kościół obchodzi święto św. Andrzeja Apostoła.
 4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu.
 5. Już teraz zachęcamy wiernych do przebycia adwentowej drogi razem z nami w Sanktuarium św. Józefa. Roraty będziemy sprawować od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Po Mszy razem ze zgromadzeniem zakonnym będzie możliwość odmówienia porannej modlitwy Kościoła, czyli Jutrzni. W adwencie Msza o godz. 7.15 nie będzie sprawowana.
 6. Duszpasterstwo Postakademickie Karmelove zaprasza na swoje spotkania w środy o godz. 19.30. W najbliższą środę odbędzie się wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie w Kaplicy Krzyża Św., później gorąca herbata w Przystani św. Józefa.
 7. Dziś przed kościołem można złożyć do puszki ofiary na Caritas. Bóg zapłać za ofiarność.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 LISTOPADA 2019 

 1. W środę, 20 listopada, liturgia wspomina św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, karmelitę bosego, uczestnika Powstania Styczniowego i Sybiraka, zmarłego w 1907 roku. Sylwetkę świętego, którego pomnik znajduje się przed kościołem, przybliżymy sobie szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 2. Różaniec za zmarłych odmawiamy po Mszy św. wieczornej w dniach od poniedziałku do soboty oraz o godz. 18.30 w niedziele.
 3. W bieżącym tygodniu liturgia kościoła wspomina: w poniedziałek bł. Karolinę Kózkównę, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w piątek św. Cecylię.
 4. Przyszła niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym i jest to Niedziela Chrystusa Króla.

 

XXXII niedziela, rok c, 10.11.2019

 1. W bieżącym tygodniu od czwartku do soboty (14-16 listopada) odbywać się będzie przy naszym kościele doroczne sympozjum, którego celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu duchowości. W roku bieżącym tematem jest kierownictwo duchowe. Spotkania od czwartku do soboty rozpoczynać się będą o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 2. Jutro, w Narodowe Święto Niepodległości, Msze św. sprawujemy o godz. 7.15, 11.30 oraz 18.00.
 3. We wtorek na Mszy o 18.00 spotykają się rodzice modlący się za dzieci, czyli Wspólnota św. Moniki.
 4. W środę na Mszę św. o 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W drugą środę szczególnie gromadzą się mężczyźni. Po Mszy spotkanie Bractwa św. Józefa.
 5. Duszpasterstwo Postakademickie Karmelove zaprasza w każdą środę na swoje spotkania. W najbliższą środę, 13 listopada o godz. 19.30 odbędzie się wykład o. Sergiusza z zakresu duchowości św. Teresy z Lisieux. Więcej na stronie internetowej lub Facebooku. Zapraszamy.
 6. W przyszłą sobotę po raz pierwszy spotyka się „Maryjny Apostolat Karmelu”. Zaproszenie do tej nowej grupy adresujemy szczególnie do osób młodych i w średnim wieku. O godz. 10.00 spotkanie formacyjne w duchu karmelitańskim, o 11.30 Msza św. w kościele, a następnie różaniec.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. z udziałem czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 8. Różaniec za zmarłych odmawiamy po Mszy św. wieczornej w dniach od poniedziałku do soboty oraz o godz. 18.30 w niedziele.
 9. W czwartek obchodzimy Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego, natomiast w piątek Wszystkich Zmarłych Zakonu.

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

03 listopada 2019

 1. W dniach od 14 do 16 listopada odbędzie się doroczne sympozjum, którego celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu duchowości. W roku bieżącym tematem jest kierownictwo duchowe. Spotkania od czwartku do soboty rozpoczynać się będą o godz. 17.00. Wstęp wolny. Zachęcamy do rozważenia tej propozycji.
 2. W środę na Mszę św. o 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W pierwszą środę m-ca modlimy się za narzeczonych i upraszających łaskę narzeczeństwa.
 3. W piątek w liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy wieczornej odbędzie się krótkie czuwanie modlitewne ze świętą. Zaprasza schola „Carmelitanum”.
 4. Zachęcamy do składania kartek zaduszkowych w naszym sanktuarium. Można je pobrać w kościele – z tyłu kościoła w nawie głównej – a wypełnione składać przy furcie, podczas zbieranej ofiary oraz w zakrystii. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Zmarli polecani w zaduszkach mają udział w 365 Mszach sprawowanych w ciągu roku w naszym kościele.
 5. Różaniec za zmarłych odmawiamy po Mszy św. wieczornej w dniach od poniedziałku do soboty, oraz o godz. 18.30 w niedziele.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ub. niedzielę z przeznaczeniem na cele misyjne na Białorusi. Misjonarz zebrał ponad 5 250 zł.
 7. Jeszcze raz dziękujemy składającym ofiary na sfinansowanie pierwszego etapu remontu dachu na naszej świątyni. Dzięki Waszym ofiarom oraz dofinansowaniu w kwocie 120 tys. z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków możliwe jest rozliczenie z wykonawcą. Za składane ofiary odwdzięczamy się modlitwą.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 października 2019

 1. W imieniu Sanktuarium oraz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zapraszamy do udziału w wydarzeniu RED WEEK 2019. Jego celem jest zwrócenie uwagi na chrześcijan prześladowanych ze względu na wyznawaną wiarę oraz modlitwa w ich intencji. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę,  23 października,  o godz. 19.00 przed naszym Sanktuarium Świętego Józefa. Formą zwrócenia uwagi na chrześcijan oraz znakiem naszej solidarności z nimi, będzie iluminacja fasady kościoła w kolorze czerwonym. Godnym podkreślenia jest fakt, że Poznań będzie pierwszym miastem z tegorocznej edycji. W ogólnoświatowy cykl iluminacji budynków włączają się miejsca i obiekty z całego świata. Modlitwę poprowadzi ks. bp Damian Bryl, a krótkie świadectwa wypowiedzą ks. Aleksander Dung z Nigerii oraz Maryam Kurda z Iraku. Pieśni modlitewne w języku aramejskim i arabskim zaśpiewa Ola Grace Batarseh z Jordanii.
 2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest, jako Światowa Niedziela Misyjna i otwiera Tydzień Misyjny. Jednocześnie cały miesiąc październik przeżywany jest, jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”.
 3. Zachęcamy do składania kartek zaduszkowych w naszym sanktuarium. Można je pobrać w kościele – z tyłu kościoła w nawie głównej – a wypełnione składać przy furcie, podczas zbieranej ofiary oraz w zakrystii. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Zmarli polecani w zaduszkach mają udział w 365 Mszach sprawowanych w ciągu roku w naszym kościele.
 4. Serdecznie dziękujemy składającym ofiary na sfinansowanie pierwszego etapu remontu dachu i części elewacji na naszym kościele. Koszt inwestycji na ten rok będzie wynosił prawie 270 tysięcy. Za składane ofiary odwdzięczamy się modlitwą.
 5. Dziękujemy także wszystkim, którzy w Dzień Papieski złożyli ofiarę na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrana kwota w wysokości 1260 zł została przekazana na rachunek Fundacji.
 6. W przyszłą niedzielę, 27 października gościć będziemy o. Henryka, kapłana misjonarza z Białorusi. W kruchcie kościoła będzie można złożyć ofiarę na cele misyjne.

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019

  1. Serdecznie dziękujemy składającym ofiary na sfinansowanie pierwszego etapu remontu dachu i części elewacji na naszym kościele. Koszt inwestycji na ten rok będzie wynosił prawie 270 tysięcy. Za składane ofiary odwdzięczamy się modlitwą. 
  2. W najbliższą sobotę, 19 października, podczas Mszy św. o godz. 12.30, będący członkiem naszej wspólnoty, br. Jonas Labanauskas przyjmie pierwszy stopień święceń kapłańskich czyli diakonat. Br. Jonas jest z pochodzenia Litwinem, a swoje studia ukończył w Hiszpanii. Msza o 12.30 będzie zatem dodatkową Mszą w sobotę, na którą serdecznie zapraszamy. 
  3. Dzisiaj o godz. 20.00, czyli po wieczornej Mszy św., odbędzie się słowno taneczna Medytacja Księgi Pieśni nad Pieśniami w reżyserii Moniki Gałęskiej. Dziękujemy pani Monice za włożoną pracę i zapraszamy na spektakl.
  4. We wtorek w kościołach karmelitańskich obchodzimy uroczystość św. Teresy od Jezusa. Główna Msza sprawowana będzie o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.
  5. W ramach przygotowań do wspomnianej uroczystości, juto o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy zgromadzenie zakonne wraz z wiernymi odmówi modlitwę brewiarzową przewidzianą na wigilię.
  6. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 spotykają się osoby posługujące chorym, czyli Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II. Po Mszy spotkanie grupy.
  7. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w czwartek o 19.30.
  8. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy o 11.30, w niedziele o 18.30.
  9. Dzisiaj, w Dzień Papieski, można złożyć ofiarę na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, z przeznaczeniem na stypendia dla zdolnej młodzieży. Stosownie opisana skarbona jest ustawiona z nawie głównej z tyłu kościoła.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 06 października 2019

 1. W sobotę Mszą św. z okolicznościowym kazaniem rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości św. Teresy od Jezusa, którą wspominamy w liturgii we wtorek, 15 października.
 2. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych, które od pierwszego października będzie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę po Mszy o 11.30, w niedziele o 18.30.
 3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 spotykają się rodzice modlący się za swoje potomstwo, czyli Wspólnota św. Moniki.
 4. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. Ta Msza sprawowana jest w intencjach składanych do św. Józefa w sanktuarium i jak w każdą drugą środę miesiąca, po Mszy spotkanie Bractwa św. Józefa.
 5. W przyszłą niedzielę, 12 października o godz. 20.00, czyli po wieczornej Mszy św. odbędzie się słowno taneczna Medytacja Księgi Pieśni nad Pieśniami w reżyserii Moniki Gałęskiej.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie Kolejny dzień Papieski. W kościele będzie można złożyć ofiarę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, fundującej stypendia dla zdolnej młodzieży.
 7. Pierwsze po wakacyjne przerwie spotkanie grupy akademickiej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.30. Więcej na stronie internetowej i facebooku.
 8. Zapraszamy do tworzenia karmelitańskiej scholi “Silentium”. Wiek nie ma znaczenia. Próba scholi …………………
 9. Męska grupa chóralna wykonująca Akatyst do św. Józefa zaprasza mężczyzn na próbę, która odbędzie się w środę 9 października o godz. 19.00. Akatyst zostanie wykonany w środę, 16 października po wieczornej Mszy.
 10. Jutro w liturgii Kościoła obchodzone jest wspomnienie Matki Bożej Różańcowej.

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 29 września 2019

 1. We wtorek obchodzimy święto św. Teresy od dzieciątka Jezus. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ojców Franciszkanów sprawowana będzie o godz. 18.00. Po Mszy błogosławieństwo płatków róż. Zapraszamy.
 2. W ramach przygotowań do święta zapraszamy jutro – w poniedziałek – na godz. 00 na wigilijną Mszę św. z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. nastąpi odśpiewanie brewiarza przypadającego na święto św. Teresy.
 3. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych, które od pierwszego października będzie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę po Mszy o 11.30, w niedziele o 18.30.
 4. Instytut Duchowości Carmelitanum zaprasza osoby pragnące pogłębić swoją formację duchową i teologiczną na 3-letnie studium duchowości. Zajęcia rozpoczynają się 3 października i będą się odbywać w każdy czwartek od 17.00 do 20.10. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.poznan.carmelitanum.pl, ulotkach przy wejściu do kościoła i w gablocie.
 5. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę po Mszy południowej odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
 6. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. Msza sprawowana jest w intencjach do św. Józefa składanych do skrzynki modlitw.
 7. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 19.00 po wakacyjnej przerwie powraca Msza św. akademicka o godz. 19.00. Duszpasterzem Akademickim jest o. Józef Tracz.
 8. Pierwsze spotkanie grupy akademickiej odbędzie się w czwartek 10 października o godz. 19.30. Więcej informacji wkrótce na stronie internetowej i facebooku.
 9. Od października wznowi próby karmelitańska schola “Silentium“. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć – bez względu na wiek. Termin spotkań zostanie podany wkrótce.
 10. Męska grupa chóralna wykonująca Akatyst do św. Józefa zaprasza mężczyzn – próba w środę 9 października o godz. 19. Natomiast wykonanie Akatystu w środę 16 października po wieczornej Mszy.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA, 22 września 2019

1.    Od soboty, 28 września, trwać będzie trzydniowe przygotowanie do święta św. Teresy od Dzieciątka Jezus, które przypada we wtorek, 1 października. Na Mszę św. z okolicznościową homilią nawiązującą do św. Teresy zapraszamy w sobotę na godz. 11.30, w niedzielę, na godz. 10.00, a w kolejny już poniedziałek na 18.00.

2.    W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. Msza sprawowana jest miedzy innymi w intencjach składanych do skrzynki modlitw w sanktuarium.

3.    Na ławach rozłożone są dzisiaj koperty zawierające prośbę o ofiarę na remont dachu Sanktuarium. W bieżącym roku jest to pierwszy z czterech etapów wymiany pokrycia dachowego oraz odrestaurowywania elewacji. Zachęcamy do zabrania z sobą koperty, a jeśli będziecie państwo w stanie wpłacić na nasz rachunek ofiarę, będziemy bardzo wdzięczni, a nasze zobowiązanie wobec Was wypełnimy posługą i modlitwą.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 września 2019 

 1. Dzisiaj – jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca – o godz. 17.00 sprawowana jest Msza św. z udziałem noszących szkaplerz karmelitański i czcicieli Matki Bożej.
 2. We wtorek na mszy św. o godz. 18.00 spotyka się Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II.
 3. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. Msza sprawowana jest miedzy innymi w intencjach składanych do skrzynki modlitw w sanktuarium.
 4. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Tego dnia obchodzi imieniny ks. Abp Stanisław Gądecki, którego polecamy pamięci modlitewnej. Imieniny obchodzi także o. Stanisław, którego także polecamy Waszej pamięci.
 5. Myślących o małżeństwie informujemy, że przy naszym sanktuarium od 2 października trwać będą wieczory dla zakochanych czyli -nieładnie mówiąc – kurs przedmałżeński. Więcej informacji na plakacie.
 6. Dziękując za wspólną modlitwę i składane ofiary, życzymy wstawiennictwa św. Józefa, Opiekuna rodzin.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 08 września 2019 

 1. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa Po Mszy św. o odbędzie się spotkanie Bractwa św. Józefa. Spotkanie jest otwarte i może wziąć w nim udział każdy mężczyzna.
 2. W każdy piątek o godz. 19.30 spotyka się Grupa Modlitwy Kontemplacyjnej. Zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę – czyli w trzecią niedzielę miesiąca, podobnie jak przed wakacjami – o godz. 17.00 sprawowana jest Msza św. dla noszących szkaplerz św. i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 4. W przyszła niedzielę odbywa się w Poznaniu Marsz dla życia, który zapoczątkowany będzie festynem rodzinnym na Pl. A. Mickiewicza
 5. Informujemy, że począwszy od 2 października w poniedziałki odbywać się będą wieczory dla zakochanych, czyli tzw. kurs przedmałżeński. Po więcej informacji odsyłamy do gabloty.
 6. Informujemy, że aktualnie w dni powszednie spowiadamy od 8.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.30. Ponadto od poniedziałku do piątku sprawowana jest Msza św. o godz. 15.30, a po Mszy odbywa się adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA, 01 września 2019

 1. W związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej dzisiaj o godz. 15.00 sprawowana jest Msza św. za ofiary wojny udziałem władz województwa wielkopolskiego. Mszy przewodniczy Ks. Abp Stanisław Gądecki. Po Mszy św. nastąpi upamiętnienie wydarzenia pod pomnikiem Armii Poznań.
 2. Informujemy, że aktualnie w dni powszednie spowiadamy od 8.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.30. Ponadto od poniedziałku do piątku sprawowana jest Msza św. o godz. 15.30, a po Mszy odbywa się adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00.
 3. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W pierwszą środę pamiętamy o przygotowujących się do małżeństwa oraz modlących się o łaskę małżeństwa.
 4. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. południowej odmawiany będzie różaniec Fatimski.
 5. We wtorek imieniny obchodzi imieniny Brat Grzegorz Loksztejn, ekonom naszej wspólnoty. Dziękując mu za jego troskę o sprawy gospodarcze kościoła i klasztoru, polecamy go Waszej modlitwie.
 6. Dziękując za składane ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy błogosławionego tygodnia.

 

21 NIEDZIELA ZWYKŁA, 25 SIERPNIA 2019

 1. W przyszłą niedzielę, 1 września, w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, o godz. 15.00 pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Gądeckiego sprawowana będzie w Sanktuarium Msza św. w intencji ofiar wojny. Po Mszy uczestnicy przejdą pod Pomnik Armii Poznań, gdzie wraz z władzami Województwa Wielkopolskiego upamiętnią ofiary i rocznicę. 

 2. Jutro w poniedziałek obchodzona jest uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze sprawujemy jak w dni powszednie.

 3. W przyszłą niedzielę, w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, o godz. 15.00 sprawowana będzie Msza św. z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego, po której uczestnicy przejdą pod pomnik Armii Poznań.

 4. W sobotę i niedzielę odbędą się Godziny Skupienia dla Wspólnoty św. Moniki. Prowadzi je o. Serafin Tyszko, karmelita. Początek o godz. 15.00.

 5. Czcicieli św. Józefa zapraszamy na środowe msze św. sprawowane o godz. 18.00. Msza sprawowana jest także w intencjach składanych do skarbony intencji.

 6. Aktualnie trwa pierwszy etap remontu dachu Sanktuarium od strony północnej. Będziemy wdzięczni za wsparcie finansowe tej inwestycji. Ofiarę można złożyć do opisanej skarbony przy wejściu lub na nasz rachunek bankowy. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 

20 NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK C), 17 SIERPNIA 2019

 1. Czcicieli św. Józefa zapraszamy na środowe msze św. sprawowane o godz. 18.00
 2. W sobotę Kościół obchodzi święto św. Bartłomieja, apostoła.
 3. W sobotę i niedzielę 31 sierpnia i 1 września  od godz. 15.00  odbywać się będą dni skupienia dla Wspólnoty św. Moniki, a poprowadzi je o. Serafin Tyszko.
 4. Do końca sierpnia spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30, natomiast w niedziele na rozpoczęcie każdej Mszy św.
 5. Dziękując za wspólną modlitwę i składane ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy błogosławionego tygodnia.

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK C), 11 SIERPNIA 2019

 1. W czwartek, 15 sierpnia, Kościół obchodzi uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy wiązanki ziół i kwiatów. Msze sprawujemy wg porządku niedzielnego (8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 19.00).
 2. We wtorek o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota św. Moniki, czyli rodzice modlący się za dzieci. Przy tej okazji informujemy, że dni skupienia dla wspólnoty odbędą się w sobotę i niedzielę 31 sierpnia i 1 września, a poprowadzi je o. Serafin Tyszko, karmelita.
 3. Do końca sierpnia spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30, natomiast w niedziele na rozpoczęcie każdej Mszy św.
 4. Pragniemy poinformować, że w mijającym tygodniu rozpoczęliśmy prace na dachu i elewacji naszego sanktuarium. Celem na rok bieżący jest wymiana pokrycia dachowego na części nieruchomości od strony parkingu. Po przerwie wakacyjnej bardziej zdecydowanie prosić będziemy o ofiary na ten cel.
 5. Dziękując za wspólną modlitwę i składane ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy błogosławionego tygodnia.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 04 SIERPNIA 2019

 1. We worek Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego. Msze sprawujemy jak w dni powszednie.
 2. W środę ma Mszę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. Msza sprawowana jest także w intencjach składanych do skrzynki w nawie głównej kościoła.
 3. W piątek obchodzone jest święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, patronki Europy, karmelitanki bosej.
 4. W miesiącu lipcu i sierpniu w dni powszednie spowiadamy od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30, natomiast w niedziele od rozpoczęcia każdej Mszy św.
 5. Dziękując za wspólną Eucharystię w Sanktuarium i złożone ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy wielu łask na rozpoczynający się tydzień.

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 21 LIPCA 2019

 1. W bieżącym tygodniu liturgia Kościoła wspomina: w poniedziałek św. Marię Magdalenę, we wtorek św. Brygidę – patronkę Europy, w czwartek św. Jakuba Apostoła, natomiast w piątek św. Joachima i Annę – rodziców Najśw. Maryi Panny.
 2. W czwartek z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy mechaniczne.
 3. Także w czwartek obchodzi imieniny o. Krzysztof Pawłowski, którego polecamy pamięci modlitewnej.
 4. przypominamy, że w miesiącu lipcu w dni powszednie spowiadamy od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30, natomiast w niedziele od rozpoczęcia każdej Mszy św.
 5. Dziękując za wspólną Eucharystię w Sanktuarium i złożone ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy wielu łask na rozpoczynający się tydzień, a wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy opieki św. Józefa, bezpiecznych podróży i dobrego wypoczynku.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA, 14 LIPCA 2019

 1. Jutro, w poniedziałek, o godz. 18.00 odprawiamy ostatni dzień nowenny przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Także jutro po wieczornej Mszy św. czyli od godz. 19.00 odbywać się będzie modlitewne czuwanie zakończone brewiarzową wigilią, którą odmawiać będziemy o godz. 20.45.
 2. We wtorek obchodzimy w naszym kościele Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. sprawujemy o godz. 7.15, 11.30, 15.30 oraz 18.00. Głowna Msza św. to Msza o 18.00. O godz. 10.45 oraz 17.15 śpiewać będziemy w kościele Godzinki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, na które serdecznie zapraszamy. Po każdej Mszy można przyjąć szkaplerz karmelitański. Zapraszamy wszystkich noszących Szkaplerz i czcicieli Matki Bożej.

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 07 LIPCA 2019

 1. Dziś rozpoczyna się w naszej świątyni Nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej, a towarzyszą jej słowa „Szkaplerz drogą do świętości”. Nowenna w niedziele odmawiana jest podczas Mszy o 10.00, natomiast w dni powszednie o 18.00.
 2. W czwartek kościół wspomina św. Benedykta, patrona Europy.
 3. Powszechna intencja apostolstwa modlitwy na lipiec brzmi: aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 CZERWCA 2019

 1. Poniedziałek obchodzona jest uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, natomiast w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W sobotę Kościół obchodzi uroczystość śśw. Apostołów Piotra i Pawła i jest to uroczystość patronalna katedry poznańskiej. Zbierana tego dnia składka przeznaczona jest na potrzeby Stolicy świętej.
 3. W sobotę imieniny obchodzi o. Piotr Neumann, któremu składając najlepsze życzenia i polecamy go Waszej pamięci modlitewnej.
 4. W sobotę, 6 lipca, o godz. 6.00 z naszego Sanktuarium św. Józefa wyrusza autokarowa pielgrzymka do Zamartego (koło Chojnic) na doroczne spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Informacja i zapisy przy furcie, koszt 60 zł. Powrót ok. 19.30. Przewodnikiem będzie o. Aleksander.
 5. Informujemy wiernych, że na czas od 1 lipca do 31 sierpnia zmienia się porządek spowiedzi i jednej Mszy św. W okresie wakacyjnym:
 • spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30,; w niedziele spowiadamy podczas Mszy św. do ostatniego penitenta,
 • nie będzie sprawowana Msza św. w dni powszednie o godz. 15.30,
 • zawieszona zostaje popołudniowa adoracja Najśw. Sakramentu
 • furta klasztorna czynna będzie każdego dnia, ale tylko do południa, i jak dotychczas, czyli od 9.00 do 13.00. Intencje mszalne przyjmujemy tylko w tym czasie.
 1. Życzymy państwu błogosławionego tygodnia, a podróżującym szczególnej opieki św. Józefa.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, 16.06.2019

 1. W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dzień obowiązkowego uczestniczenia w Mszy św. Msze św. sprawujemy wg porządku niedzielnego.

 2. W Boże Ciało o godz. 16.30 odbędą się w naszym kościele Nieszpory, a następnie wyruszy procesja Eucharystyczna, która zakończy się w kościele św. Wojciecha.

 3. Centralna procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 przez ks. Abpa Stanisława Gądeckiego w kościele Bożego Ciała.

 4. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.000 gromadzi się Wspólnota Niewidzialnego Klasztoru św. Jana Pawła II, czyli osoby wspierające cierpiących.

 5. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa.

 6. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego sprawujemy w dni powszednie i w niedziele po Mszy św. wieczornej.

 7. W sobotę, 6 lipca, o godz. 6.00 z naszego Sanktuarium św. Józefa wyrusza autokarowa pielgrzymka do Zamartego (koło Chojnic) na doroczne spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Informacja i zapisy przy furcie, koszt 60 zł. Powrót ok. 19.30. Przewodnikiem będzie o. Aleksander.

 8. „Poznańskie Słowiki”, czyli Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej, popularnie zwany także Chórem Stuligrosza, zaprasza chłopców w wieku 7-10 lat do śpiewu w swoim zespole. Kandydatów można zgłaszać do 28 czerwca. Aktualności o „Poznańskich Słowikach” i warunkach rekrutacji dostępne są na internetowej chóru: www.slowiki.poznan.pl

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 09.06.2019

 1. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca odbędzie się Piąta Piesza Pielgrzymka Mężczyzn, która wyruszy z naszego Sanktuarium św. Józefa o 7.00 rano i dotrze do Tulec, gdzie w południe celebrowana będzie Msza św. z okazji Archidiecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Zachęcamy młodzież męską i dorosłych do udziału.

 2. Jutro Kościół obchodzi święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze sprawujemy jak w dni powszednie.

 3. W czwartek z kolei święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 4. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.000 gromadzi się Wspólnota św. Moniki czyli rodzice modlący się za dzieci.

 5. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa, a ta właśnie druga środa miesiąca gromadzi między innymi mężczyzn.

 6. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 18.30.

 7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierane będą podpisy popierające zmianę ustawy o ochronie nieletnich, by obejmowała ona zwiększenie ochrony prawnej dzieci przed deprawacją i przemocą seksualną forsowaną przez lobby LGBT w polskich szkołach. Więcej na www.stoppedofilii.pl

 

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 02.06.2019

 1. W przyszłą niedzielę, tj 9 czerwca, o godz. 15.00 ks. Szymon Stułkowski, mianowany nowym biskupem naszej archidiecezji, przyjmie w poznańskiej katedrze sakrę biskupią. Ks. Biskupa polecamy Waszym modlitwom.
 2. W najbliższą sobotę, 8 czerwca, o godz. 20.30 sprawowana będzie Msza Wigilii Zesłania Ducha Świętego z rozbudowaną liturgią słowa. Po Mszy św. odbędzie się adoracja i czuwanie modlitewne. Zapraszamy do udziału..
 3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 18.30.
 4. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 5. Za dwa tygodnie, w niedzielę, dnia 16 czerwca, odbędzie się Piąta Piesza Pielgrzymka Mężczyzn, która wyruszy z naszego Sanktuarium św. Józefa o 7.oo rano i dotrze do Tulec, gdzie w południe celebrowana będzie Msza św. z okazji Archidiecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn.
 6. Dziękując za wspólną Eucharystię, życzymy błogosławionej niedzieli.

 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA, 26.05.2019

 1. Wczoraj została podana do wiadomości informacja, że „Ojciec Święty Franciszek mianował Szymona Stułkowskiego, rektora Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej”. Mianowany biskup urodził się w Rokietnicy, ukończył studia w Poznaniu oraz Wiedniu; święcenia kapłańskie przyjął w 1987, pracował jako duszpasterz, wykładowca wydziału teologicznego, a obecnie jest rektorem Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Mianowanego biskupa polecamy pamięci modlitewnej wiernych.
 2. W przyszłą niedzielę, 02 czerwca, odbędzie się IV Pielgrzymka Kobiet z Sanktuarium w Tulcach do naszego sanktuarium św. Józefa w Poznaniu. Wyjście z Tulec o godz. 7.00, przybycie do Sanktuarium na Mszę św. o godz. 13.00. opiekunem i przewodnikiem pielgrzymki jest o. Aleksander. Zachęcamy do udziału. Więcej na stronie internetowej oraz w gablocie.
 3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim wiernym, którzy bezpośrednio do skarbony oraz przelewem składali ofiary na sfinansowanie krzyża na fasadzie kościoła. Zebrana kwota subtelnie przewyższa koszty krzyża, dlatego nadwyżka posłuży do finansowania prac na dachu kościoła, które rozpoczniemy jeszcze w roku bieżącym.
 4. W bieżącym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Urszulę Ledóchowską, w piątek Nawiedzenie NMP, natomiast sobota będzie pierwszą w miesiącu czerwcu, a w związku z tym zapraszamy na różaniec fatimski odmawiany po Mszy o 11.30.
 5. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na nieustającą nowennę do św. Józefa.
 6. W kruchcie kościoła dziś rozprowadzane są książki naszego wydawnictwa Flos Carmeli.
 7. Dziś przed kościołem zbierane są ofiary z przeznaczeniem na ubogich. Bóg zapłać za włączenie się w pomoc.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA, 19.05.2019

 1. Wczoraj Mszą św. przy kościele Nawiedzenie NMP zapoczątkowana została w naszej archidiecezji peregrynacja kopii cudownego obrazu MNP Częstochowskiej, która trwać będzie do września 2020. Nasza świątynia przyjmie obraz we wrześniu 2020.
 2. Słowami „Bóg zapłać” wyrażamy naszą wdzięczność osobom, które swoimi datkami wsparły finansowanie postawionego już krzyża nad fasadą kościoła. A ponieważ nadal zbieramy ofiary, ośmielamy się prosić Was bracia i siostry o ofiarność na ten cel. Ofiarę można składać do opisanej skarbony stojącej z tyłu kościoła lub przez dokonanie przelewu z zaznaczeniem „ofiara na krzyż”. Na skarbonie do pobrania są karteczki z numerem rachunku, który też można znaleźć na naszej stronie internetowej. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie. Klasztor Karmelitów Bosych, ul. Działowa 25, 61-747 Poznań, numer rachunku: 18 1240 1763 1111 0000 1813 4117
 3. W niedzielę 02 czerwca odbędzie się IV Pielgrzymka Kobiet z Sanktuarium w Tulcach do św. Józefa w Poznaniu. Wyjście z Tulec o godz. 7.00, przybycie do Sanktuarium na Mszę o godz. 13.00. więcej na stronie internetowej i w gablocie.
 4. We wtorek ma Mszy św. o 18.00 spotyka się Wspólnota Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II, czyli osoby posługujące chorym.
 5. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na nieustającą nowennę do św. Józefa.
 6. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA, 12.05.2019

 1. W związku z rozpoczęciem w naszej archidiecezji peregrynacji, w najbliższą sobotę, 18 maja o godz. 12.00 przed kościołem parafialnym Nawiedzenia NMP na Ratajach rozpocznie się uroczystość powitania Matki Bożej w kopii jej Jasnogórskiego obrazu, po którym nastąpi Uroczysta Msza św. Przygotowanie modlitewne przed kościołem trwać będzie już od godziny 10.00. Zachęcamy wiernych do udziału.
 2. Jak informowaliśmy przed tygodniem, na szczycie fasady naszej bazyliki został zainstalowany nowo wykonany miedziany krzyż z pozłacaną pod nim kulą. Koszt wykonania i zainstalowania krzyża wyniósł 22 tys. zł. Ponieważ wielu z Was składało ofiary na ten cel do skarbony lub przelewem, składamy wszystkim ofiarodawcom podziękowanie za tę troskę o świątynię. Jednocześnie nadal ośmielamy się prosić o ofiarność na ten cel. Ofiarę można składać do opisanej skarbony stojącej z tyłu kościoła lub przez dokonanie przelewu z zaznaczeniem „ofiara na krzyż”. Na skarbonie do pobrania są karteczki z numerem rachunku, który też można znaleźć na naszej stronie internetowej. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie. W zamian odwdzięczamy się modlitwą w sanktuarium. Klasztor Karmelitów Bosych, ul. Działowa 25, 61-747 Poznań, numer rachunku: 18 1240 1763 1111 0000 1813 4117
 3. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na nieustającą nowennę do św. Józefa.
 4. W bieżącym tygodniu liturgia Kościoła obchodzi święto: we wtorek św. Macieja, apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Boboli.
 5. W przyszłą niedzielę, czyli w trzecią miesiąca, o godz. 17.00 sprawowana jest Msza św. dla czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej
 6. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.
 7. W niedzielę 02 czerwca odbędzie się IV Pielgrzymka Kobiet z Sanktuarium w Tulcach do św. Józefa w Poznaniu. Wyjście z Tulec o godz. 7.00, przybycie do Sanktuarium na Mszę o godz. 13.00. więcej na stronie internetowej i w gablocie.

 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA, 05.05.2019

 1. Drodzy bracia i siostry, nieformalni parafianie św. Józefa, przed dwoma laty po uszkodzeniu krzyża przez wichurę na szczycie bazyliki i zdjęciu go, koniecznym okazało się wykonanie krzyża na nowo oraz wzmocnienie murowanej podstawy. Metalowa konstrukcja zainstalowanego już nowego krzyża została obłożona blachą miedzianą, a kula pod nią została pokryta złotem, co zapewnia, że zawsze mienić się będzie złotem. Na cel ten została złożona już pewna kwota, ale ponieważ koszt inwestycji wyniósł 22 tys. zł, zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe. Ofiary można składać do opisanej skarbony stojącej z tyłu kościoła lub przez dokonanie przelewu z zaznaczeniem „ofiara na krzyż”. Na skarbonie do pobrania są karteczki z numerem rachunku, który też można znaleźć na naszej stronie internetowej. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie. W zamian odwdzięczamy się modlitwą w sanktuarium. Klasztor Karmelitów Bosych, ul. Działowa 25, 61-747 Poznań, numer rachunku: 18 1240 1763 1111 0000 1813 4117
 2. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na nieustającą nowennę do św. Józefa.
 3. W bieżącym tygodniu liturgia Kościoła obchodzi: w poniedziałek święto św. app. Filipa i Jakuba; w środę uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.
 4. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.
 5. W niedzielę 02 czerwca odbędzie się IV Pielgrzymka Kobiet z Sanktuarium w Tulcach do św. Józefa w Poznaniu. Wyjście z Tulec o godz. 7.00, przybycie do Sanktuarium na Mszę o godz. 13.00. więcej na stronie internetowej i w gablocie.
 6. Cieszymy się ze spotkań na Eucharystii w sanktuarium, dziękujemy za pamięć oraz składane ofiary i życzymy opieki św. Józefa na rozpoczęty tydzień.

 

Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia, 28.04.2019

 1. Dziś, w niedzielę Miłosierdzia, o godz. 15.00 odbędzie się krótkie nabożeństwo, podczas którego śpiewać będziemy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wcześniej od godz. 14.00 trwać będzie Adoracja i modlitwa animowana przez Karmel Świeckich.
 2. Jutro, w poniedziałek, parafia św. Wojciecha przeżywa odpust. Główna Msza św. w kościele św. Wojciecha sprawowana będzie o godz. 18.30.
 3. W środę, 1. maja, Msze sprawujemy wg porządku dni powszednich, czyli o 7.15, 11.30, 15.30 oraz 18.00.
 4. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. sprawujemy wg porządku niedzielnego, tzn o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00. Ten dzień jest także Świętem Narodowym Trzeciego Maja, upamiętniającym uchwalenie przez Sejm Wielki Konstytucji w roku 1791.
 5. W rozpoczynającym się miesiącu maju poświeconym Matce Bożej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odbywać się będą po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.
 6. W sobotę po Mszy św. o 11.30 odbędzie się Fatimskie Nabożeństwo Wynagradzające.
 7. W najbliższy piątek nie obowiązuje zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. Wczoraj nagrodzono w Sanktuarium najlepsze prace plastyczne nadesłane na konkurs „Święci i błogosławieni karmelu”. W konkursie wzięło udział aż 1424 dzieci z całej Polski.
 9. „Bóg zapłać” za obecność na Eucharystii w Sanktuarium i wszelkie ofiary składane na utrzymanie świątyni. Życzymy Wam Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo św. Józefa.

 

WIELKANOC, 21.04.2019

 1. Dzisiejsza niedziela Wielkiej Nocy otwiera przed nami wspaniały czas okresu wielkanocnego. Jest to czas dziękczynienia za dzieło odkupienie w Jezusie. Niech dla nas będzie to czas osobistej wdzięczności za dar życia, za osoby, które Bóg postawił na naszej drodze, ale także czas wdzięczności za wiarę i Kościół św.
 2. Do dnia 28 kwietnia (niedziela) spowiadamy na rozpoczęcie każdej Mszy św. z wyjątkiem 7.15.
 3. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ze względu na przeżywaną oktawę wielkanocną.
 4. W sobotę (27 kwietnia) po Mszy św. wieczornej od godz. 18.45 do 21.00 trwać adoracja Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne przed Niedzielą Miłosierdzia. Zapraszamy.
 5. W niedzielę Miłosierdzia po Mszy południowej czyli od godziny 14.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona śpiewaną Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Dziękujemy Świeckiemu Karmelowi za przygotowanie czuwania.
 6. Dziś nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00
 7. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary na utrzymanie świątyni. Życzymy wszystkim błogosławionego czasu wielkanocnego: niech Zmartwychwstały Chrystus pomaga nam przechodzić z ciemności do światła, ze śmierci grzechowej do życia w łasce oraz żyć radością wielkanocną.

 

NIEDZIELA PALMOWA, 14 KWIETNIA 2019

 Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna w Kościele najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym czyli Wielki Tydzień. Sprawując liturgię Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i kapłaństwa. W Wielki Piątek celebrujemy tajemnicę śmierci Jezusa. Wielka Sobota to w Kościele dzień żałoby po śmierci Zbawiciela. Niedzielę Wielkanocną zaczynamy celebrować w sobotę po zmroku i kończymy procesją rezurekcyjną.

 1. Zapraszany do Sanktuarium św. Józefa na następujące celebracje i wydarzenia w czasie Truduum Paschalnego:

– Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku o 19.00

– Liturgia wielkanocna w Wielką Sobotę o 21.00.

– Droga Krzyżowa w piątek o 15.00.

– Msze św. w Wielkanoc, jak w każdą niedzielę (pierwsza o godz. 8.30)

– Błogosławienie pokarmów w sobotę od 9.00 do 16.00.

– Spowiedź od środy do piątku od 8.00 do 18.00

– Spowiedź w sobotę od 8.00 do 17.00.

– Adoracja w ciemnicy przez całą noc z czwartku na piątek.

– Adoracja przy Grobie Pańskim w piątek do godz. 23.00 oraz w sobotę przez cały dzień.

– Liturgii w Wielką Sobotę towarzyszyć będzie Chór Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki”

 1. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.  polegający na powstrzymywaniu się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu posiłków,. Post ścisły obowiązuje wszystkich od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia. Można spożyć jeden posiłek do syta w ciągu dnia i dwa lekkie. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia do końca życia.
 2. Gorzkie żale sprawowane są dziś o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy Was Siostry i Bracia do przeżycia liturgii w naszej świątyni.

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 07 KWIETNIA 2019

 1. Dzisiaj Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszym Sanktuarium rekolekcje wielkopostne. Będą miały charakter modlitewny i bazować będą na medytacji słowa Bożego. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek odbywać się będą o godz. 19.00. Zapraszamy.
 2. W sobotę, od godz. 10.00 do 19.00 odbywać się będzie przy Sanktuarium Karmelitańskie Spotkanie Młodych pod hasłem Radość, Skrucha, Duch. Przewidziane są konferencje oraz modlitwa. Spotkanie jest otwarte i adresowane jest do młodych pragnących pogłębić swoją wiarę.
 3. W piątek Mszą św. o godz. 19.00 sprawowaną przez ks. biskupa Damiana Bryla rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Zapisy i nabycie pakietów zawierających rozważania Drogi Krzyżowej nabyć będzie można przed i po Mszy św.
 4. Ze względu na EDK w najbliższy piątek droga krzyżowa wieczorna wyjątkowo odbędzie się o 17.15.
 5. Gorzkie żale sprawowane są dziś o godz. 18.00.
 6. Czcicieli św. Józefa zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w środę o godz. 18.00. po Mszy św. w ramach nabożeństwa do św. Józefa będziemy mogli włączyć się w śpiew Akatystu do św. Józefa.
 7. W sobotę o godz. 20.00 na Cytadeli odbędzie się Misterium Męki Pańskiej.
 8. W ramach wielkopostnej jałmużny w tylnej części kościoła wyłożony jest kosz, do którego można będzie składać pieluchy dla dzieci oraz dla seniorów w ramach akcji Pieluszka dla maluszka.
 9. Dzisiaj przed kościołem odbywa się charytatywna zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na zakup nowego sprzętu do Jadłodajni sióstr Albertynek przy ulicy Ściegiennego. Zbiórkę prowadzi Duszpasterstwo Postakademickie Karmelove.
 10. W przyszłą niedzielę, czyli w niedzielę palmową, błogosławieństwo palm odbywać się będzie podczas każdej Mszy św. Palmy będzie można nabyć przed kościołem.
 11. Także w przyszłą niedzielę odbywa się w poznaniu półmaraton. Do kościoła naszego nie będzie można dotrzeć ul. Św. Wojciech, natomiast bez problemów będzie można dojechać od strony Cmentarza Zasłużonych, czyli od strony Piątkowa.

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 31 MARCA 2019

 1.  W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczną się w naszym sanktuarium rekolekcje wielkopostne. Będą miały charakter modlitewny i bazować będą na medytacji słowa Bożego. Zapraszamy.
 2. Dla głębszego przeżywania wielkiego postu na każdy dzień został wyznaczony w archidiecezji kościół stacyjny. Kościołem stacyjnym w najbliższy wtorek będzie nasza Bazylika św. Józefa. Intencja modlitewna na ten dzień brzmi: za rodziców modlących się o dar potomstwa przez wstawiennictwo św. Józefa. Uroczysta msza św. sprawowana będzie o godz. 18.00. przed Mszą o 17.45 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. zostanie odprawiona Droga Krzyżowa.
 3. W sobotę 6 kwietnia na godz. 19.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert pasyjny w wykonaniu jednego z najwyżej cenionych polskich zespołów wokalnych – Poznańskiego Chóru Kameralnego, założonego i prowadzonego przez obecnego dyrektora Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie, Bartosza Michałowskiego. W programie koncertu znajdą się arcydzieła muzyki dawnej takich kompozytorów, jak Monteverdi, Zieleński, Palestrina, Allegri i Victoria. Dyrygować będzie Bartosz Michałowski. Zapraszamy.
 4. W czwartek o godz 19.00 w Samotni św. Rafała odbędzie się prelekcja prof. Jacka Pulikowskiego skierowana do mężczyzn, a zatytułowana Szczęśliwy mężczyzna.
 5. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 6. Drogę Krzyżową odprawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy św. południowej oraz w piątki o godz. 18.30. W piątek o 18.30 droga krzyżowa będzie bazowała na doświadczeniach duchowych św. Ojca Pio. Na Gorzkie Żale, zapraszamy dzisiaj, w niedzielę, na godz. 18.00.
 7. W sobotę, 13 kwietnia od godz. 10.00 odbywać się będzie przy sanktuarium Karmelitańskie Spotkanie Młodych. Więcej na plakacie.
 8. W przyszłą niedzielę przeprowadzona będzie charytatywna zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na zakup nowego sprzętu do jadłodajni sióstr albertynek przy ulicy Ściegiennego. Zbiórkę poprowadzi Duszpasterstwo postakademickie Karmelove.
 9. W ramach wielkopostnej jałmużny w tylnej części kościoła wyłożony jest kosz, do którego można będzie składać pieluchy dla dzieci oraz dla seniorów w ramach akcji Pieluszka dla maluszka.

 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 24 MARCA 2019 

 1. Jutro Kościół obchodzi Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. sprawujemy jak w dni powszednie. Po Mszy św. o godz. 11.30 oraz 18.00 będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
 2. Drogę Krzyżową odprawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy św. południowej oraz w piątki o godz. 18.30. W piątek o 18.30 droga krzyżowa będzie bazowała na doświadczeniach duchowych św. Matki Teresy z Kalkuty.
 3. Na Gorzkie Żale, zapraszamy dzisiaj, w niedzielę, na godz. 18.00.
 4. W środę na godz. 18.00 zapraszam na nieustającą nowennę do św. Józefa.
 5. Informujemy, że rekolekcje w naszym kościele odbywać się będą w dniach od 7 do 9 kwietnia o godz. 19.00.
 6. Informujemy także, że Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się w piątek, 7 kwietnia,
 7. Od jutra rusza w naszej archidiecezji akcja „Pieluszka dla Maluszka”. W tylnej części kościoła wyłożony będzie kosz, do którego można będzie składać pieluchy dla dzieci oraz dla seniorów, które zostaną przekazane do domu samotnej matki.
 8. Dzisiaj, w 4 niedzielę miesiąca, przed kościołem odbywa się zbiórka na Caritas. Bóg zapłać za składaną ofiarę.

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17 MARCA 2019

 Serdecznie zapraszamy do Sanktuarium św. Józefa we wtorek, gdy z całym Kościołem obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa i oddawać mu cześć w koronowanym obrazie.

 • Msze św. w uroczystość św. Józefa sprawujemy o godz. 7.15, 11.30, 15.30 oraz 18.00. Główną Mszę odpustową o godz. 18.00 sprawować będzie ks. Mateusz Misiak, dziekan naszego dekanatu. Mszę o godz. 11.30 sprawować będzie ks. Dariusz Michalski, superior poznańskich Jezuitów.
 • na godz. 17.00 zapraszamy na śpiew Akatystu ku czci św. Józefa, który wykonywany bywa niezwykle rzadko, stąd warty polecenia i przeżycia. Akatyst wykona męska grupa chóralna pod dyrekcją Jakuba Tomalaka
 • po Mszy wieczornej odbędzie się słowno-muzyczne wielbienie ze św. Józefem.
 • Zapraszamy do sanktuarium, aby w ten dzień prosić św. Józefa o wstawiennictwo.
 1. W sobotę o godz. 19.00 w naszej bazylice odbędzie się koncert Chóru Muzyki Dawnej Anonymous. W programie Pieśni i Motety Wielkopostne m.in. Thomasa Tallisa i Giovanniego da Palestrina. Zapraszamy.
 2. Drogę Krzyżową odprawiamy od pon. do soboty po Mszy św. południowej oraz w piątki o godz. 18.30. W najbliższy piątek droga krzyżowa będzie bazowała na doświadczeniach św. Faustyny Kowalskiej.
 3. Na Gorzkie Żale, zapraszamy dzisiaj, w niedzielę, na godz. 18.00.
 4. Szkoły Fundacji Sternik-Poznań prowadzą rekrutację do placówek oświatowych: przedszkola oraz szkoły podstawowej dla dziewcząt i dla chłopców. Szkoły działają pod patronatem Opus Dei. Fundacja zaprasza na drzwi otwarte w dniach 23 marca i 6 kwietnia. Więcej na www.sternikpoznan.pl
 5. Piwnica Duchowa zaprasza na „Warsztaty dla kobiet”. Tematem będzie dar twórczości na przykładzie św. Hildegardy z Bingen. Spotkanie w piątek, 22go marca. Początek na Mszy św. o 18.00. Po Mszy konferencja w kościele.

 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 10 MARCA 2019 

 1. W minioną środę razem z całym Kościołem rozpoczęliśmy Wielki Post, czas przygotowania do celebrowania największych tajemnic naszej wiary czyli Wielkanocy. Niech w tym czasie towarzyszy nam głębsza relacja z Bogiem, duch wyrzeczenia oraz uczynki miłosierdzia.
 2. Krótką Drogę Krzyżową odprawiamy we wszystkie dni powszednie po Mszy św. południowej. W formie bardziej rozbudowanej w piątki o godz. 18.30. W najbliższy piątek będzie ona bazowała na doświadczeniach Małej Arabki, czyli bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego.
 3. Na nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale, zapraszamy dzisiaj, w niedzielę, nagodz. 18.00.
 4. We wtorek o godz. 18.00 spotyka się Wspólnota św. Moniki.
 5. W środę odprawiamy ostatni dzień Wielkiej Nowenny przed Uroczystością św. Józefa. Po Mszy św. spotkanie w ramach Bractwa św. Józefa.
 6. Piwnica Duchowa zaprasza naWarsztaty duchowe ze św. Augustynem. Kontynuowana będzie lektura „Wyznań”, św. Augustyna. Spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45w Sali św. Eliasza.
 7. W przyszłą niedzielę ma Mszy św. o godz. 17.00 spotykają się czciciele Matki Bożej Szkaplerznej.

 

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA, 03 MARCA 2019

 1. W najbliższą środę, czyli w Środę Popielcową, Kościół rozpoczyna Wielki Post, który jest czasem pokuty, nawrócenia i praktykowania uczynków miłosierdzia. W Środę Popielcową podczas Mszy św. o godz. 7.15, 11.30, 15.30 i 18.00 możemy przyjąć na głowę popiół na znak rozpoczęcia pokuty i nawrócenia.
 2. W Wielkim Poście Nabożeństwo ku czci Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 18.00.
 3. Drogę Krzyżową odprawiamy we wszystkie dni powszednie po Mszy św. południowej. W bieżącym roku Drogę Krzyżową w piątki o godz. 18.30 – w formie bardziej rozbudowanej – będziemy przeżywać ze świętymi, którzy mieli łaskę szczególnego uczestniczenia w męce Zbawiciela. W najbliższy piątek będą to doświadczenia Katarzyny Emmerich,
 4. Kościół przypomina, że wierni, którzy ukończyli 14 rok życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w środę popielcową i w każdy piątek przez cały rok. Natomiast ci, który ukończyli 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zobowiązani są do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Wspomniany post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Przypominamy także, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w piątki całego roku obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia i należy ją zachować do końca życia.
 5. W środę popielcową o godz. 20.00 odbędzie się w naszej Bazylice św. Józefa „Requiem” Gabriela Foure. Wykonawcami będą muzycy i wielogłosowy chór Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu przy ul. Solnej.
 6. W związku z przygotowaniem do koncertu, w środę nie będzie popołudniowej adoracji Najśw. Sakramentu.

 

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA, 24 LUTEGO 2019

 

 1. Zapraszamy na siódmy dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa, którą odprawiamy środę o godz. 18.00.
 2. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę po Mszy o 11.30 odmawiany jest różaniec fatimski.
 3. W dniach od 8 do 10 marca odbędą się Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Zapraszamy do udziału i zapisów, by przy Sanktuarium stworzyć środowisko śpiewu pod okiem św. Józefa.
 4. Dziś o godz. 14.00 rozpoczną się warsztaty muzyczne dla mężczyzn, których celem jest przygotowanie Akatystu ku czci św. Józefa. Mężczyzn chcących się włączyć w projekt serdecznie zapraszamy.
 5. W kruchcie kościoła można zapoznać się z książkami naszego wydawnictwa. Dziś polecamy nowość, „Dzieje Duszy dla najmłodszych”
 6. Po Mszy św. przed kościołem zbierane są ofiarna Caritas. Bóg zapłać za złożony datek i za ofiary składane podczas Mszy św. na utrzymanie kościoła.

W związku z pojawiającymi się sprzecznymi informacjami dotyczącymi sposobu przyjmowania komunii św., przypominamy, że zgodnie z oficjalnym komunikatem  ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dnia 13 marca 2005 roku, w naszej archidiecezji można przyjmować komunię na rękę oraz w postawie stojącej. Przed przyjęciem w postawie stojącej należy wcześniej przyklęknąć, przyjąć komunię na lewą dłoń, podtrzymywaną przez prawą, a następnie palcami prawej należy podać sobie do ust. Komunikat mówi też, iż trzeba podkreślić, że błędem byłoby przeciwstawianie jednego sposobu przyjmowania Komunii Świętej drugiemu, twierdząc, że jeden z nich jest lepszy.

 

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 17 LUTEGO 2019 

 1. Zapraszamy na szósty dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa, którą odprawiamy środę o godz. 18.00.
 2. We wtorek na Mszy św. o 18.00 spotyka się Niewidzialny Klasztor św. Jana Pawła II, czyli osoby troszczące się o chorych.
 3. Piwnica Duchowa zaprasza na „Warsztaty dla kobiet”, które rozpoczną się Mszą św. w piątek o godz. 18.00. Tematem będzie „prostota” na przykładzie św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego, czyli Małej Arabki. Konferencję w kościele wygłosi o. Jan Kanty Stasiński.
 4. W przyszłą niedzielę od godz. 14.00 rozpoczną się warsztaty muzyczne dla mężczyzn, których celem jest przygotowanie Akatystu ku czci św. Józefa. Mężczyzn chcących się włączyć w projekt serdecznie zapraszamy.
 5. W dniach od 8 do 10 marca odbędą się Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. Przez weekend pod okiem doświadczonych muzyków, na czele z p. Ewą Sykulską, będzie trwała nauka śpiewu, m.in. pieśni zawartych w „Śpiewniku Karmelitańskim”. Osoby biorące udział w warsztatach stworzą czterogłosowy chór, który w ostatni dzień warsztatów zaśpiewa podczas liturgii w kościele. Zapraszamy do udziału i zapisów, by przy Sanktuarium stworzyć środowisko śpiewu pod okiem św. Józefa.

 

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 LUTEGO 2019

 1.  Zapraszamy na piąty dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa, którą odprawiamy środę o godz. 18.00.
 2. W związku ze Światowym Dniem Chorego, jutro podczas Mszy św. o godz. 11.30 udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Warunkiem przyjęcia namaszczenia jest stan łaski uświęcającej oraz doświadczanie choroby.
 3. We wtorek na Mszy św. o 18.00 spotyka się Wspólnota Św. Moniki.
 4. W środę po Mszy św. o 18.00 odbywa się spotkanie Bractwa św. Józefa. Spotkanie jest otwarte i może wziąć w nim udział każdy mężczyzna.
 5. W przyszłą niedzielę – jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca – o godz. 17.00 sprawowana jest Msza św. dla noszących szkaplerz św. i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 6. Piwnica Duchowa zaprasza naWarsztaty duchowe ze św. Augustynem, które odbędą się w piątek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie w Sali św. Eliasza. Zapraszamy chętnych do lektury duchowej i dzielenia się przemyśleniami.
 7. Dziś o godz. 20.00, odbędzie się Medytacja Psalmem 84. Na prezentację składa się między innymi taniec, komentarz do psalmu oraz utwory wykonane przez Chór Muzyki Dawnej „Anonimous”.
 8. Dokładnie za miesiąc odbędą się w naszym klasztorze karmelitańskie warsztaty liturgiczno-muzyczne. Przez cały weekend, pod okiem doświadczonych muzyków, na czele z p. Ewą Sykulską, będzie trwała nauka śpiewu, m.in. pieśni zawartych w naszym karmelitańskim śpiewniku („Chcę widzieć Boga”). Z zebranych, nieznanych sobie dotąd ludzi, stworzymy cztero-głosowy chór, który w ostatni dzień warsztatów zaśpiewa tak, jakby śpiewał razem od dawna. Zapraszamy do udziału i zapisów. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej Sanktuarium. Naszym marzeniem jest stworzyć w naszym Sanktuarium środowisko śpiewu pod okiem św. Józefa.

 

 

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA, 03 LUTEGO 2019 

 1. Zapraszamy na czwarty dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa, którą odprawiamy środę o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 sprawowana jest Msza św. z udziałem osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Duszpasterstwo w pozostałe poniedziałki spotyka się po wieczornej Mszy św.
 3. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej, czyli o godz. 20.00, odbędzie się Medytacja Psalmem 84. Prezentacja jest przygotowana przez Monikę Gałęską, a składa się na nią także komentarz do psalmu, podkład muzyczny harfy oraz utwory wykonane przez Chór Muzyki Dawnej „Anominous”.
 5. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele wygłosie o. Roman Hernoga, który w kruchcie zbierać będzie ofiary na dofinansowanie budującego się domu rekolekcyjnego naszego zakonu w Zwoli k. Zaniemyśla.
 6. Dzisiaj w kruchcie rozprowadzany jest nowy film dokumentalny oraz książka o ks. Arcybiskupie Antonim Baraniaku, metropolicie poznańskim, niezłomnym bohaterze więzionym i torturowanym przez 27 miesięcy przez władze komunistyczne. Film zawiera wzruszające świadectw świadków życia i ofiary arcypasterza.

 

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 27.01.2019

 1. W środę w naszym Sanktuarium św. Józefa celebrujemy trzeci dzień DZIEWIĘCIOŚRODOWEJ NOWENNY przed Uroczystością św. Józefa. Bazując na nauczaniu Kościoła, rozważamy „zamysł Boży względem małżeństwa i rodziny”. Msza z nowenną odbywa się o godz. 18.00.
 2. W sobotę – 2 lutego – Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia sprawujemy dodatkową Mszę św. o godz. 10.00. Msze z poświęceniem świec gromnicznych sprawujemy o godz. 7.15, 10.00 oraz 11.30.  Także tego dnia Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Zbierana składka przeznaczona zostanie na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych.
 3. W sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie się Nabożeństwo Drogi Betlejemskiej. Zapraszamy.
 4. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.
 5. Dziś, w IV niedziele miesiąca, przed kościołem zbierane są ofiary z przeznaczeniem na Caritas. Bóg zapłać za złożony datek.
 6. Dziękując za spotkanie na Eucharystii i złożone ofiary na ogrzewanie oraz utrzymanie świątyni, życzymy opieki św. Józefa na rozpoczęty tydzień.

 

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2019

 1. W środę w naszym Sanktuarium św. Józefa celebrujemy drugi dzień DZIEWIĘCIOŚRODOWEJ NOWENNY przed Uroczystością św. Józefa. Bazując na nauczaniu Kościoła, rozważamy „zamysł Boży względem małżeństwa i rodziny”. Msza św. z nowenną  o godz. 18.00. Zapraszamy.
 2. Do piątku, czyli święta nawrócenia św. Pawła, trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 3. Dziękujemy za spotkanie przy stole Eucharystycznym oraz składane ofiary i życzymy błogosławionego tygodnia.
 4. Piwnica Duchowa zaprasza na „Warsztaty dla kobiet”, tym razem podejmujemy temat daru modlitwy w naszym życiu. Jako przykład życia tym darem zaprezentujemy bł. Sancję Szymkowiak. Spotkanie rozpocznie się w piątek, 25-go stycznia, Mszą o godz. 18.00, po Mszy konferencja w kościele, którą wygłosi siostra ze Zgromadzenia Sióstr Serafitek, następnie część warsztatowa w Sali Edyty Stein. Serdecznie zapraszamy zainteresowane tematem kobiety.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 13.01.2019

 1. W najbliższą środę w naszym Sanktuarium św. Józefa rozpoczynamy DZIEWIĘCIOŚRODOWĄ NOWENNĘ przygotowującą do przeżycia Uroczystości św. Józefa. Bazując na nauczaniu Kościoła, będziemy rozważać „zamysł Boży względem małżeństwa i rodziny”. Msza z nowenną odbywa się w środy o 18.00. Zapraszamy.
 2. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzą się osoby posługujące chorym, czyli Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej, około godziny 18.45, w sali św. E. Stein Piwnica Duchowa organizujeWarsztaty ze św. Augustynem. Kontynuowana będzie lektura „Wyznań”, św. Augustyna. Zapraszamy chętnych do lektury duchowej i dzielenia się przemyśleniami.
 4. W przyszłą niedzielę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 17.00 sprawowana jest Msza św. dla czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.
 5. W sobotę imieniny obchodzi o. Mariusz Jaszczyszyn, którego polecamy Waszym modlitwom.
 6. W czwartek obchodzony jest Dzień Judaizmu, natomiast w piątek Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

NIEDZIELA OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, 06.01.2019

 1. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota św. Moniki, czyli rodzice modlący się za dzieci. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe.
 2. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W drugą środę miesiąca w sposób szczególny zapraszamy mężczyzn. Po Mszy św. spotkanie Bractwa św. Józefa.
 3. Przyszła niedziela, czyli Niedziela Chrztu Pańskiego, kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 30.12.2018 

 1. Jutro – w Sylwestra – o godz. 18.00 na zakończenie roku kalendarzowego sprawowana będzie Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym.
 2. Także jutro o godz. 23.00 sprawowana będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku.
 3. W Nowy Rok Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze sprawujemy wg porządku niedzielnego.
 4. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W przyszła niedzielę o godz. 16.45 odbędzie się w kościele nabożeństwo Drogi Betlejemskiej.
 6. Dzisiaj po każdej Mszy św. można zwiedzić wystawę malarską autorstwa Beaty Kaczmarek. Wystawa ma miejsce w Samotni św. Rafała czyli w podziemiach kościoła, wejście od parkingu.

 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU, 23.12.2018

 1. Serdecznie zachęcamy do przeżycia liturgii Świąt Bożego Narodzenia w Sanktuarium św. Józefa. Pasterkę sprawujemy o godz. 24.00. W Boże Narodzenie i w II dzień świąt liturgię sprawujemy jak w każdą niedzielę. Pasterce i Mszy o 11.30 w II dzień świąt towarzyszyć będą Poznańskie Słowiki – Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej.
 2. Jutro w poniedziałek spowiadamy od godz. 8.00 do 15.00. O godz. 6.00 sprawujemy ostatnią Mszę św. roratnią.
 3. Przy furcie po Mszy św. można nabyć opłatki i świece Caritasu.
 4. Wczoraj w podziemiach kościoła, czyli w Samotni św. Rafała została otwarta wystawa malarska autorstwa Beaty Kaczmarek, którą można zwiedzić po dziś i w kolejne niedziele po Mszy św.

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU, 16.12.2018 

 1. Dzisiaj Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje adwentowe poświęcone modlitwie. W kolejne dni, czyli w poniedziałek i wtorek spotkania rekolekcyjne odbywają się także o godz. 19.00.
 2. Roraty sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Po Mszy porannej zapraszamy na wspólnie odmawianą jutrznię w kościele.
 3. W bieżącym tygodniu spowiadamy od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.30. W sobotę, 22 grudnia spowiadamy bez przerwy od 8.00 do 19.00.
 4. We wtorek na Mszy o godz. 18.00 spotyka się Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II.
 5. Przy furcie po Mszy św. można nabyć opłatki i świece Caritasu.
 6. W sobotę o godz. 16.00 w podziemiach kościoła, czyli w Samotni św. Rafała będzie mieć miejsce otwarcie wystawy malarskiej autorstwa Beaty Kaczmarek.

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU, 09.12.2018

 1. Zachęcamy do przebycia adwentowej drogi razem z nami w Sanktuarium św. Józefa. Roraty sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Po Mszy porannej zapraszamy na wspólnie odmawianą jutrznię w kościele. W Msza o godz. 7.15 nie jest sprawowana.
 2. Od przyszłej niedzieli, 16 grudnia do wtorku 18 grudnia trwać będą w naszym kościele rekolekcje adwentowe, na które serdecznie zapraszamy. Spotkania rekolekcyjne w niedzielę, poniedziałek i wtorek odbywać się będą o godz. 19.00. Każdego dnia pierwszą częścią będzie konferencja poświęcona medytacji, natomiast drugą częścią będzie medytacja w kościele. Celem rekolekcji jest doświadczenie Boga w modlitwie.
 3. We wtorek o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota św. Moniki .
 4. W piątek, 14 grudnia w karmelu obchodzimy uroczystość św. Jana od Krzyża. Główna Msza św. sprawowana będzie o godz. 18.00 pod przewodnictwem ojców Franciszkanów z Placu Bernardyńskiego. Po Mszy św. odbędzie się godzinne czuwanie połączone z adoracją i modlitwą słowami św. Jana od Krzyża. Czuwaniu towarzyszyć będzie schola „Nada”.
 5. Piwnica Duchowa zaprasza na Warsztaty duchowe ze św. Augustynem. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 15go grudnia, po Mszy św. o godz. 11.30, czyli około 12.15 w Sali św. E. Stein.
 6. Dzisiaj Duszpasterstwo Karmelove prowadzi zbiórkę czystej odzieży używanej oraz termosów. Zebrane rzeczy zostaną dostarczone do Domu Charytatywnego Przystań oraz Jadłodajni sióstr Albertynek.
 7. W kaplicy Jezusa Ukrzyżowanego (patrząc na ołtarz, po lewej stronie) po Mszy św. są do nabycia opłatki i świece Caritas, które rozprowadzane są w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zapraszamy do kaplicy.
 8. Siostry Elżbietanki z Łopienna, które kwestowały w minioną niedzielę składają podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Zebrano 6188 zł.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU, 02.12.2018

 1. Zachęcamy do przebycia adwentowej drogi razem z nami w Sanktuarium św. Józefa. Roraty sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Po Mszy porannej zapraszamy na wspólnie odmawianą jutrznię w kościele. W adwencie Msza o godz. 7.15 nie jest sprawowana.
 2. Za dwa tygodnie, w niedzielę 16 grudnia o godz. 19.00, rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje adwentowe w formie nieco niekonwencjonalnej. Pierwszą częścią każdego dnia będzie konferencja wprowadzająca do medytacji, natomiast drugą częścią medytacja. Celem rekolekcji będzie doświadczenie Boga w modlitwie.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z uroczystości sprawujemy o godz. 6.00 oraz 11.30. Po Mszy południowej w kościele odmawiany będzie różaniec w ramach Godziny Łaski.
 4. W piątek (7 grudnia) Piwnica Duchowa zaprasza na „Warsztaty dla kobiet”. Początek na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy zaprezentowana zostanie postać św. Elżbiety Węgierskiej, a następnie rozpoczną się warsztaty.
 5. W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, przed kościołem Duszpasterstwo Karmelove prowadzić będzie zbiórkę czystej odzieży używanej oraz termosów. Zbiórka obejmuje damskie i męskie kurtki zimowe, czapki, szale, swetry, spodnie, skarpety oraz nową bieliznę, a także termosy. Zebrane rzeczy zostaną dostarczone do Domu Charytatywnego Przystań oraz Jadłodajni sióstr Albertynek.
 6. W kaplicy Jezusa Ukrzyżowanego (patrząc na ołtarz, po lewej stronie) po Mszy św. są do nabycia opłatki i świece Caritas, które rozprowadzane są w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zapraszamy do kaplicy.
 7. Dzisiaj gościmy siostry Elżbietanki i ich wychowanków z Domu Pomocy Społecznej z Łopiennej k. Gniezna. Przed kościołem można złożyć charytatywny datek na prowadzone przez siostry dzieło, a także nabyć ozdoby choinkowe. Prosimy siostrę Weronikę o krótkie zaprezentowanie tematu.

 

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA, 25.11.2018

 1. W związku ze zbliżającym się adwentem, informujemy, że Roraty sprawować będziemy w dni powszednie o godz. 6.00 rano oraz, że w tym czasie nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 7.15.
 2. W każdą środę o godz. 18.00 sprawujemy Mszę św. ku czci św. Józefa.  W najbliższą środę w sposób szczególny obejmujemy modlitwą małżeństwa w kryzysie.
 3. W bieżącym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 Różaniec Fatimski.
 4. W przyszłą niedzielę, jak od kilku już lat, przed kościołem kwestować będzie Dom Pomocy Społecznej z Łopiennej, k. Gniezna prowadzony przez siostry Elżbietanki. Przy tej okazji będzie można nabyć świąteczne materiały dekoracyjne wykonane przez podopiecznych.
 5. Dziś przy wyjściu z kościoła można zapoznać się z książkami naszego wydawnictwa. Polecamy nowość zatytułowaną „By stanąć twarzą w twarz – o modlitwie jako sztuce relacji” autorstwa siostry Miriam, karmelitanki bosej ze Spręcowa.
 6. Także dziś odbywa się comiesięczna zbiórka na pomoc ubogim. Dziękujemy za złożone datki.
 7. Życzymy niedzielnej atmosfery w naszych rodzinach i błogosławionego tygodnia.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 18.11.2018

 1. We wtorek o godz. 1800 sprawowana będzie Msza św. z udziałem Niewidzialnego Klasztoru św. Jan Pawła II czy li z udziałem osób opiekujących się chorymi.
 2. We wtorek liturgia Kościoła wspomina św. Rafała Kalinowskiego, powstańca styczniowego, Sybiraka, kapłana i karmelitę bosego. Jego pomnik możemy zobaczyć przed naszą bazyliką.
 3. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W trzecią środę miesiąca w sposób szczególny modlimy się o wytrwanie w jedności i miłości dla małżeństw.
 4. W piątek Piwnica Duchowa zaprasza na „Warsztaty dla kobiet”. Tym razem na przykładzie św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej warsztaty spróbują odpowiedzieć na pytanie: czym jest prawdziwe a czym fałszywe uduchowienie? Początek w piątek na Mszy o godz. 18.00, następnie konferencja w kościele, którą wygłosi o. Krzysztof Pawłowski oraz część warsztatowa. Zainteresowane kobiety serdecznie zapraszamy.
 5. Piwnica Duchowa zaprasza także warsztaty ze św. Augustynem. W sobotę po Mszy św. o godz. 11.30, w sali św. Eliasza kontynuowana będzie lektura „Wyznań”, św. Augustyna.
 6. W sobotę o godz. 19.30 sprawowana będzie dodatkowa Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Postakademickiego, a po niej nabożeństwo Drogi Betlejemskiej.
 7. W przyszłą niedzielę przy kościele odbędzie się zbiórka na Caritas.
 8. Życząc rodzinnej atmosfery w przeżywaniu niedzieli i błogosławionego tygodnia, dziękujemy za nawiedzenie św. Józefa, wspólną Eucharystię i składane ofiary na utrzymanie świątyni.

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA. 11 listopada 2018

 1. Od czwartku do soboty bieżącego tygodnia odbywać się będzie przy naszym kościele sympozjum, którego przedmiotem będzie duchowość karmelitańska w kontekście historii, bowiem w bieżącym roku mija 450 lat od założenia pierwszego klasztoru karmelu zreformowanego oraz 400 lat od przybycia karmelitów do Poznania. Sympozjum adresowane jest do pragnących pogłębić duchowość karmelitańską. Zachęcamy do zapoznania się z programem zamieszczonym w gablocie, na ulotkach oraz na stronie internetowej. Prelekcje odbywać się będą od czwartku do soboty o godz. 17.00.
 2. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W drugą środę miesiąca w sposób szczególny zapraszamy mężczyzn. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne męskiego Bractwa św. Józefa.
 3. W przyszłą niedzielę, czyli w trzecią niedziele miesiąca, na Mszę o godz. 17.00 zapraszamy noszących szkaplerz św. i czcicieli Matki Bożej z Góry Karmel. Duszpasterstwo Rodziny Szkaplerznej prowadzi o. Krzysztof.
 4. W przyszłą niedzielę liturgii Mszy św. o godz. 11.30 towarzyszyć będą Słowiki Poznańskie, czyli Chór Chłopięcy Filharmonii Poznańskiej i będzie to Msza św. między innymi za śp. Prof. Stefana Stuligrosza i zmarłych Słowików Poznańskich.

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 04 listopada 2018

 1. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach odmawiamy w sanktuarium od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o 18.30.
 2. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy złożyli ofiary wraz z kartkami zaduszkowymi. „Bóg zapłać” także za składane ofiary podczas Mszy świętych z przeznaczeniem na utrzymanie świątyni.
 3. W imieniu naszym i misjonarza z Białorusi, którego gościliśmy w ubiegłym tygodniu, dziękujemy za złożone ofiary na cele misyjne. Zebrana kwota wynosiła 5950 zł.
 4. W najbliższą sobotę (10 listopada) po Mszy św. wieczornej rozpocznie się dwugodzinne czuwanie modlitewne w intencji ojczyzny. Zapraszamy członków duszpasterstw oraz wszystkich pragnących wspólnej modlitwy.
 5. Od piątku do niedzieli przy naszym klasztorze odbywać się będą dni skupienia dla młodzieży męskiej rozeznającej powołanie. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt mailowy do klasztoru (poznan@karmelicibosi.pl).

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 28 października 2018

 1. Ubiegła niedziela była Niedzielą Misyjną i z tej racji gościmy dzisiaj o Jurija z Białorusi. Dziękujemy za składane w kruchcie kościoła ofiary na cel misyjny.
 2. Dzisiejszy dzień jest Niedzielą Solidarności z Kościołem Prześladowanym, a tematem wiodącym jest sytuacja chrześcijan w Pakistanie. Dla pogłębienia tematu odsyłamy na stronę organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze sprawujemy wg porządku niedzielnego. Mszę z Uroczystości sprawujemy także w środę o 18.00.
 4. W piątek we Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Msze sprawujemy jak w dni powszednie, czyli o 7.15, 11.30, 15.30 i 18.00. Po Mszach odbędzie się krótkie nabożeństwo z modlitwą za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada codziennie można uzyskiwać odpust dla zmarłych.
 5. Zachęcamy do składania kartek zaduszkowych. Można je pobrać w kościele – z tyłu kościoła w nawie głównej – a wypełnione składać przy furcie, podczas zbieranej ofiary lub w zakrystii. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary. Zmarli polecani w zaduszkach mają udział w 365 Mszach sprawowanych w ciągu roku w naszym kościele.
 6. Różaniec za zmarłych odmawiamy od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o 18.30.
 7. W niedzielę, 4 listopada, obchodzony będzie Dzień Modlitw o Beatyfikację i Kanonizację sług Bożych i błogosławionych Archidiecezji. W tej intencji o godz. 10.00 w Katedrze sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. Abpa Stanisława Gądeckiego
 8. W kruchcie kościoła można zapoznać się z książkami naszego wydawnictwa. Polecamy książkę „Ja nie umieram, wstępuję w życie” o. Wilfrida Stinissena, karmelity, w której autor ukazuje, że nasze istnienie stanie się o wiele bogatsze, gdy w naszym doczesnym życiu nauczymy się żyć z świadomością przemijania. Lektura może być dobrym przygotowaniem do Wszystkich Świętych.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (rok B), 21 października 2018

 1. Pod hasłem „Pełni Ducha i posłani” w Kościele obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji w przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Jurija Nachodkę, misjonarza z Białorusi i będzie to także okazja do złożenia ofiary na cele misyjne.
 2. W najbliższą środę, czyli w czwartą środę miesiąca, Mszę św. o godz. 18.00 sprawujemy za małżeństwa w kryzysie oraz w intencjach składanych do św. Józefa w sanktuarium. Po Mszy spotkanie grupy Sychar.
 3. Duszpasterstwo Akademickie Karmel zaprasza studentów na spotkania formacyjne, które odbywają się w każdy czwartek o godz.19.30. Więcej informacji nada.poznan.pl
 4. Przyjaciele Karmelu i sympatycy muzyki zapraszają lubiących śpiewać do współtworzenia scholi karmelitańskiej. Próby we wtorki o godz. 18.00, a także w niedzielę przed Mszą akademicką (spotkanie przy furcie).
 5. Nabożeństwa różańcowe w październiku odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę po Mszy o 11.30, w niedzielę, czyli dzisiaj o godz. 18.30.
 6. W poniedziałek liturgia wspomina św. Jana Pawła II, papieża
 7. W cyklu Piwnica duchowa, zapraszamy na „Warsztaty dla kobiet”, pod wspólnym tytułem: „Powołanie kobiety – ocalić wartości we współczesnym świecie”. Pierwsze spotkanie będzie poświęcone św. Edycie Stein. Temat: uczciwość wobec siebie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w najbliższy piątek, 26 października. Po Mszy konferencja i część warsztatowa.
 8. W perspektywie listopadowego wspomnienia wszystkich zmarłych, z tyłu kościoła wyłożone są karteczki zaduszkowe, na których możemy polecić osoby zmarłe modlitwom Kościoła. Wypełnione kartki można składać przy furcie, w zakrystii oraz do koszyka podczas zbieranej składki. Zmarli polecani w zaduszkach mają udział w owocach 365 Mszy sprawowanych w ciągu roku w naszym kościele.
 9. Dzisiaj w ramach Piwnicy Duchowej, odbędzie się prezentacja słowno-muzyczno-taneczna pod tytułem „Medytacja nad psalmem 16” Całość przygotowała i reżyseruje Monika Gałęska. Prezentacja odbędzie się o godz. 20.00.

 

 

XXVIII niedziela zwykła, rok b. 14.10.2018

 1. Jutro – w poniedziałek – w Karmelu obchodzimy uroczystość św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła i reformatorki naszego zakonu. Główną Mszę św. sprawujemy o godz. 18.00.
 2. W najbliższą środę, czyli w trzecią środę miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w sposób szczególny modlimy się o utwierdzenie małżeństw i rodzin w miłości i jedności, ale także we wszystkich intencjach składanych w sanktuarium do św. Józefa.
 3. W przyszłą niedzielę, czyli w trzecią niedziele miesiąca, na Mszę o godz. 17.00 zapraszamy noszących szkaplerz św. i czcicieli Matki Bożej z Góry Karmel. Duszpasterstwo Rodziny Szkaplerznej prowadzi o. Krzysztof.
 4. Duszpasterstwo Akademickie Karmel zaprasza studentów na spotkania formacyjne, które odbywają się w każdy czwartek o godz.19.30. Spotkanie grupy przy furcie klasztornej.
  Więcej informacji na da.poznan.pl oraz na facebooku. ( https://www.facebook.com/duszpasterstwo.akademickie.poznan/)
 5. Przyjaciele Karmelu i sympatycy muzyki zapraszają wszystkich lubiących śpiewać do współtworzenia scholi karmelitańskiej w naszym kościele. Próby odbywają się we wtorki o godz. 18.00, a także w niedzielę przed Mszą akademicką (spotkanie przy furcie o 17.30).
 6. W bieżącym tygodniu liturgia wspomina: w poniedziałek św. Teresę od Jezusa; we wtorek św. Jadwigę Śląską; w środę św. Ignacego Antiocheńskiego; w czwartek św. Łukasza, ewangelistę; w sobotę św. Jana Kantego.
 7. Nabożeństwa różańcowe w październiku odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę po Mszy o 11.30, w niedzielę, czyli dzisiaj o godz. 18.30.
 8. W sobotę imieniny obchodzi o. Jan Kanty Stasiński, senior naszej wspólnoty zakonnej, którego polecamy Waszej pamięci modlitewnej.
 9. W imieniu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” składamy podziękowanie wszystkim, którzy składają ofiarę na wspomnianą fundację. Ofiary można składać do skarbony w nawie głównej z tyłu kościoła.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (rok B), 07 października 2018

 1. Zapraszamy na Triduum przed Uroczystością św. Teresy od Jezusa. Msza św. w piątek i sobotę o godz. 18.00, natomiast w niedzielę o godz. 10.00 . Uroczystość przypada w poniedziałek, 15 października. Triduum głosi o. Aleksander
 2. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych, które w październiku odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę po Mszy o 11.30, w niedziele o 18.30.
 3. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota św. Moniki czyli rodzice modlący się za swoje dzieci.
 4.  W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W drugą środę miesiąca w sposób szczególny zapraszamy mężczyzn. Po Mszy św. spotkanie męskiego Bractwa św. Józefa.
 5. W poniedziałek w naszym klasztorze rozpoczęło postulat 8 braci, polecamy ich waszym modlitwom.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (rok B), 30 września 2018

 1. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto św. Teresy od dzieciątka Jezus. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ojców Franciszkanów sprawowana będzie o godz. 18.00. Po Mszy poświęcenie płatków róż. Zapraszamy.
 2. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych, które w październiku odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę po Mszy o 11.30, w niedziele o 18.30.
 3. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W pierwszą środę miesiąca otaczamy modlitwą osoby przygotowujące się do małżeństwa, ale także wszystkich składających prośby i podziękowania do św. Józefa.
 4. Aktualnie trwa w naszym kościele wystawa malarstwa Katarzyny Bucholc z Warszawy zatytułowana „Jak pokazać niepojęte”. Tematyka nawiązuje do duchowości karmelitańskiej. Zachęcamy do jej zwiedzania.
 5. Od jutra odbywa się Kurs Opieki Duchowej dla osób, które od strony duchowej chcą lepiej wykonywać swoje zadania. Kurs prowadzony przez Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II. Więcej na plakacie i stronie internetowej.
 6. Duszpasterstwo Karmelove zaprasza osoby w wieku postakademickim. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 19.30. Więcej informacji na stronie internetowej karmelove.net.
 7. Informujemy, że od 9 października rozpoczną się spotkania dla narzeczonych, we wtorki o godz. 18.30.
 8. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy na Różaniec Fatimski po Mszy o 11.30.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (rok B), 23 września 2018

 1. Zapraszamy na Triduum przed Świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Będą to zarazem rekolekcje na dobry początek dla Duszpasterstwa Akademickiego pod hasłem Nie ma róży bez kolców, czyli Szkoła miłości wg świętej Teresy. Msza św. w piątek i sobotę o godz. 18.00, natomiast w niedzielę o godz. 10.00 oraz 19.00. Uroczystość w poniedziałek, 1 października.
 2. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W czwartą środę miesiąca w sposób szczególny zapraszamy małżeństwa w kryzysie. Po Mszy św. spotkanie grupy Sychar.
 3. Od dzisiaj do 1 października trwa w naszym kościele wystawa malarstwa Katarzyny Bucholc z Warszawy zatytułowana „Jak pokazać niepojęte”. Tematyka nawiązuje do duchowości karmelitańskiej. Po Mszy o 11.30 spotkanie z malarką. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą.
 4. Dziś przed kościołem dokonuje się zbiórka na Caritas. Bóg zapłać za ofiary. W kruchcie odbywa się także sprzedaż książek naszego wydawnictwa.
 5. Od 1 października odbywać się będzie przy naszym kościele Kurs Opieki Duchowej dla osób, które od strony duchowej chcą lepiej wykonywać swoje zadania. Kurs prowadzony przez Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II. Więcej na plakacie i stronie internetowej.
 6. Duszpasterstwo Karmelove zaprasza osoby w wieku postakademickim. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 19.30. Więcej informacji na stronie internetowej karmelove.net.
 7. Informujemy, że od 9 października rozpoczną się katechezy dla narzeczonych. Spotkania we wtorki o godz. 18.30

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (rok B), 16 września 2018

1.    Noszących Szkaplerz lub pragnących go przyjąć zapraszamy dzisiaj – jak w każdą trzecią miesiąca – na Mszę św. o godz. 17.00.

2.    Informujemy, że ks. abp. Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, który we wtorek obchodzi imieniny, w Katedrze Poznańskiej o godz. 10.00 sprawować będzie Mszę św.

3.    W trzecią środę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00, w sposób szczególny modlimy się o utwierdzenie małżeństw i rodzin w miłości i jedności, ale także we wszystkich intencjach składanych w sanktuarium do św. Józefa.

4.    Z końcem września startuje przy naszym kościele Duszpasterstwo Akademickie. Na dobry początek odbędą się trzydniowe rekolekcje ze sw. Teresą od Dzieciątka Jezus zatytułowane „Nie ma róży bez kolców czyli Szkoła miłości wg świętej Teresy. Będzie to jednocześnie tradycyjne Triduum przed św. Teresą. Msza św. 28 i 29 września o godz. 18.00 natomiast w niedzielę, 30 września, o godz. 10.00 oraz 19.00.

5.    Duszpasterstwo Karmelove zaprasza osoby w wieku postakademickim. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 19.30. Więcej informacji na stronie internetowej www.karmelove.net

6.    W wtorek Kościół obchodzi św. św. Stanisława Kostki, natomiast w piątek św. Mateusza Apost. i Ewangel.

7.    We wtorek imieniny obchodzi o. Stanisław Plewa, któremu składamy najlepsze życzenia, polecając go pamięci modlitewnej.

8.    Dziękując za wspólną Eucharystię w Sanktuarium oraz składane ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy błogosławionego tygodnia.

 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (rok B), 09 września 2018

 1. W przyszłą niedzielę, tj. w trzecią miesiąca września, na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy osoby noszące szkaplerz lub pragnące go przyjąć. Po Mszy spotkanie formacyjne.
 2. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota św. Moniki. czyli rodzice modlący się za swoje dzieci.
 3. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W drugą środę miesiąca w sposób szczególny zapraszamy mężczyzn. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne męskiego Bractwa św. Józefa oraz pragnących formować się w grupie Męska Strona Rzeczywistości.
 4. W piątek kościół obchodzi święto Podwyższenia Krzyża św., natomiast w sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 5. Informujemy, że od 9 października rozpoczną się przy naszym kościele katechezy dla narzeczonych. Spotkania we wtorki o godz. 18.30. Zachęcamy narzeczonych uczęszczających do naszego kościoła do rozważenia tej propozycji. Więcej w gablocie.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (rok B), 02 września 2018

 1. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa
 2. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. w pierwszą środę modlimy się za przygotowujących się do małżeństwa oraz pragnących wyprosić małżonka.
 3. Informujemy, że aktualnie – jak w okresie przedwakacyjnym – w dni powszednie spowiadamy od 8.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.30. Ponadto od poniedziałku do piątku sprawowana jest Msza św. o godz. 15.30. Także od poniedziałku do piątku od 100 do 18.00 odbywa się adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy.
 4. W poniedziałek liturgia Kościoła wspomina w poniedziałek św. Grzegorza, natomiast w sobotę obchodzone jest święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny.
 5. We wtorek imieniny obchodzi ks. biskup Grzegorz Balcerek, którego polecamy Waszej pamięci modlitewnej. Tego samego dnia obchodzi imieniny Brat Grzegorz Loksztejn, ekonom naszej wspólnoty. Dziękujemy mu za jego troskę o sprawy gospodarcze kościoła i klasztoru i polecamy go Waszej modlitwie.
 6. Dzisiaj o godz. 20.00 w ramach Akademii Gitary śpiewać będzie Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego. Wstęp wolny.
 7. Instytut Duchowości Carmelitanum zaprasza osoby pragnące pogłębić swoją formację duchową i teologiczną na 3-letnie studium duchowości. Zajęcia rozpoczynają się 4 października i będą się odbywać w każdy czwartek od 17.00 do 20.10. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie carmelitanum.pl, w gablocie i na ulotkach przy wejściu do kościoła
 8. Informujemy, ze od 9 października rozpoczną się przy naszym kościele katechezy dla narzeczonych w ramach wieczorów dla zakochanych. Katechezy firmuje poznański ośrodek „Spotkania Małżeńskie. Zachęcamy narzeczonych uczęszczających do naszego kościoła do rozważenia tej propozycji.
 9. Dziękujemy za wspólną Eucharystię w Sanktuarium św. Józefa oraz składane ofiary na utrzymanie świątyni i życzymy błogosławionego tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrego startu w szkole.

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ, 26 SIERPNIA 2018

 1. W sobotę, 1 września – z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej – o godz. 10.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Zdzisława Fortuniaka. Po Mszy nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku Armii Poznań.
 2. W najbliższą sobotę, tj. w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 11.30 sprawowana będzie Msza św. o Niepokal. Sercu NMP, a po niej zapraszamy na różaniec fatimski i adorację.
 3. Informujemy, że od 1 września – jak w okresie przedwakacyjnym – w dni powszednie spowiadamy od 8.00 do 12.00 oraz od 15.00 do 18.30. Ponadto od 3 września sprawowana będzie Msza św. o godz. 15.30 w dniach od poniedziałku do piątku. Także od poniedziałku do piątku od 16.00 do 18.00 odbywać się będzie adoracja Najśw. Sakramentu.
 4. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa.
 5. W bieżącym tygodniu liturgia Kościoła wspomina.: w poniedziałek św. Monikę, we wtorek św. Augustyna, w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 6. W ramach Akademii Gitary, w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 odbędzie się w naszym kościele koncert finałowy.
 7. Dziękujemy za wspólną Eucharystię w Sanktuarium św. Józefa oraz składane ofiary na utrzymanie świątyni i życzymy błogosławionego tygodnia.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B), 19 SIERPNIA 2018

 1. Serdecznie dziękujemy paniom, które przygotowały wiązanki ziół na uroczystość Wniebowzięcia.
 2. W najbliższy weekend, 25 i 26 sierpnia Wspólnota św. Moniki organizuje doroczne dni skupienia skoncentrowane wokół tematu przebaczenia. W sobotę i niedzielę konferencje rozpoczynają się o godz. 15.00. Wstęp wolny.
 3. We wtorek na mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II. Od 1 października będzie on prowadzić kurs przygotowujący do duchowego wspierania chorych.
 4. W środę na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa.
 5. W bieżącym tygodniu liturgia Kościoła wspominain.: w poniedziałek św. Bernarda, natomiast w piątek św. Bartłomieja. W przyszłą niedzielę obchodzona będzie uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski.
 6. Dziękując za wspólną eucharystię i składane ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy błogosławionego tygodnia.

 

XiX NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B), 12 SIERPNIA 2018

 1. W środę, 15 sierpnia, Kościół obchodzi uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy wiązanki ziół i kwiatów. Wiązanki będzie można nabyć także przy naszym kościele. Msze sprawujemy wg porządku niedzielnego (8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 19.00
 2. We wtorek o godz. 18.00 gromadzi się Wspólnota św. Moniki, czyli rodzice modlący się za dzieci.
 3. W bieżącym tygodniu liturgia Kościoła wspomina: we wtorek św. Maksymiliana Marię Kolbego; w piątek św. Jacka; w sobotę bł. Sancję
 4. W lipcu i sierpniu spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30. Furta klasztorna czynna w dni powszednie od 9.00 do 13.00.
 5. W dniach 25 i 26 sierpnia Wspólnota św. Moniki organizuje doroczne dni skupienia wokół tematu przebaczenia. Więcej na plakacie. Także od 1 października trwać będzie kurs przygotowujący do duchowego wspierania chorych.
 6. Dziękując za wspólną modlitwę i składane ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy błogosławionego tygodnia.

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B), 05.08.2018

 1. W poniedziałek Kościół powszechny obchodzi święto Przemienienia Pańskiego. Msze sprawujemy wg porządku dni powszednich.
 2. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W II środę miesiąca polecamy św. Józefowi mężczyzn, dla których św. Józef jest wzorem mężczyzny, męża, ojca.
 3. W bieżącym tygodniu liturgia Kościoła wspomina: w środę św. Dominika; w czwartek św. Edytę Stein – Teresę Benedyktę od Krzyża, patronkę Europy; w piątek św. Wawrzyńca.
 4. W lipcu i sierpniu spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30. Furta klasztorna w lipcu i sierpniu czynna jest w godz. od 9.00 do 13.00.
 5. Dziękując za wspólną modlitwę i składane ofiary na utrzymanie świątyni, życzymy błogosławionego tygodnia.

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B), 29 LIPCA 2018

 1. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę po Mszy o godz. 11.30 odmawiany będzie różaniec fatimski.
 2. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W I środę miesiąca polecamy św. Józefowi przygotowujących się do małżeństwa oraz proszących o dobrego męża lub żonę.
 3. W lipcu i sierpniu spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30.
 4. Furta klasztorna w lipcu i sierpniu czynna jest w godz. od 9.00 do 13.00.
 5. Liturgia kościoła w bieżącym tygodniu wspomina: we wtorek św. Ignacego Loyolę; w środę św. Alfonsa Marię Liguoriego; w sobotę św. Jana Marię Vianney’a .
 6. Dorosłym, młodzieży i dzieciom wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy zachwytu nad pięknem przyrody, dobrego wypoczynku i bezpiecznego powrotu.

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B), 22 LIPCA 2018

 1. Dziękujemy wiernym, którzy w minionym tygodniu obchodzili razem z nami Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej, a zwłaszcza osobom czynnie zaangażowanym
 2. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. w IV środę m-ca modlimy się szczególnie o za małżeństwa i rodziny przeżywające kryzys.
 3. W bieżącym tygodniu liturgia kościoła wspomina: w poniedziałek św. Brygidę, patronkę Europy (święto); w środę św. Jakuba i Krzysztofa (święto); w czwartek śś. Joachima i Annę.
 4. W środę imieniny obchodzi o. Krzysztof Pawłowski, którego polecamy Waszej modlitewnej pamięci.
 5. W środę po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy mechaniczne.
 6. W dniach od 2 do 10 sierpnia odbywa się Wrocławska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, w ramach której istnieje Karmelitańska Grupa “Osiemnastka”, animowana już od kilku lat przez karmelitów. Zachęcamy do włączenia się w pielgrzymkę, a zainteresowanych odsyłamy do naszej strony www, gdzie znajduje się stosowna zakładka.
 7. W lipcu i sierpniu spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30,; w niedziele podczas Mszy św. do ostatniego penitenta.
 8. Dziękujemy Wam siostry i bracia za wspólną modlitwę, solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia i życzymy błogosławionego tygodnia.

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B), 15 LIPCA 2018

 1. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. sprawujemy o godz. 7.15, 11.30, 15.30 i 18.00. O godz. 10.45 oraz 17.15 śpiewać będziemy w kościele Godzinki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, na które serdecznie zapraszamy. Po każdej Mszy można przyjąć szkaplerz karmelitański. Mszę św. o godz. 11.30 sprawować będzie ks. Mirosław Musiał, duszpasterz Parafii Bożego Ciała w Poznaniu. Z kolei Mszę św. główną uroczystości odpustowej o godz. 18.00 sprawować będzie ks. Szymon Stułkowski, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Zapraszamy wszystkich noszących Szkaplerz i czcicieli Matki Bożej.
 2. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. w II środę m-ca modlimy się szczególnie o miłość, jedność i świętość małżeństw i rodzin.
 3. We wtorek na Mszy o godz. 18.00 gromadzi się Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II czyli osoby posługujące chorym.
 4. W lipcu i sierpniu spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30,; w niedziele podczas Mszy św. do ostatniego penitenta.
 5. Ukazał się nowy numer “Pod płaszczem Maryi” – pisma formacyjnego dla noszących szkaplerz karmelitański, które może nas poprowadzić do owocnego przeżycia uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel. Pismo wyłożone jest na stoliku w tylnej części kościoła. Bóg zapłać za dobrowolne ofiary na dalsze redagowanie pisma..

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B), 08 LIPCA 2018

  1. Wczoraj rozpoczęliśmy doroczną Nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Czcicieli Maryi, a zwłaszcza noszących szkaplerz, zapraszamy w dni powszednie na godz. 18.00, natomiast w niedzielę na godz. 10.00.
  2. W najbliższą sobotę, 14 lipca, dwa dni przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej zapraszamy na Maryjne czuwanie modlitewne, któremu towarzyszyć będzie rozważanie i śpiew. Początek po Mszy św. wieczornej, a zakończenie o godz. 21.00.
  3. Towarzysząc Poznańskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzą się Pielgrzymi Duchowi. Eucharystii towarzyszyć będzie intencja „O jedność Kościoła”.
  4. We wtorek na Mszy św. o 18.00 spotyka się Wspólnota św. Moniki, czyli rodzice modlący się za swoje potomstwo.
  5. W środę gromadzą się na Eucharystii czciciele św. Józefa, a Msza o 18.00 sprawowana jest w intencjach składanych do św. Józefa. Także w środę Kościół obchodzi święto św. Benedykta, opata i patrona Europy.
  6. W lipcu i sierpniu spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30,; w niedziele podczas Mszy św. do ostatniego penitenta.
  7. Ukazał się nowy numer “Pod płaszczem Maryi” – pisma formacyjnego dla noszących szkaplerz karmelitański, które może nas poprowadzić do owocnego przeżycia uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel. Pismo wyłożone jest na stoliku w tylnej części kościoła. Bóg zapłać za dobrowolne ofiary na dalsze redagowanie pisma.
  8. Dzisiaj wspólnota zakonna żegna o. Jakuba Kamińskiego, który pełnił funkcję wychowawcy seminarzystów i rektora seminarium. Dziękujemy mu za obecność i wieloletnią pracę duszpasterską u św. Józefa, jednocześnie życzymy mu wielu łask Bożych w pełnieniu nowych funkcji w Warszawie dla dobra naszej prowincji. Jednocześnie informujemy wiernych, że na stanowisko zastępcy rektora kościoła, vice przeora i wychowawcy kleryków został powołany o. Sergiusz Niziński.

 

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B), 01 LIPCA 2018

 1. W najbliższą sobotę, 7 lipca Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy doroczną Nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Czcicieli Maryi, a zwłaszcza noszących szkaplerz, zapraszamy w dni powszednie na godz. 18.00, natomiast w niedziele na godz. 10.00.
 2. Przy furcie klasztornej trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę Rodziny Szkaplerznej do Zamartego, której przewodnikiem będzie o. Józef T. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 lipca, a jej koszt wynosi 50 zł. Prosimy o szybką decyzję do poniedziałku.
 3. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę zapraszamy na różaniec fatimski po Mszy o 11.30.
 4. Informujemy wiernych, że w miesiącu lipcu i sierpniu zmienia się porządek spowiedzi i jednej Mszy św. W okresie wakacyjnym:
 • spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30,; w niedziele spowiadamy podczas Mszy św. do ostatniego penitenta,
 • nie będzie sprawowana Msza św. w dni powszednie o godz. 15.30,
 • zawieszona zostaje popołudniowa adoracja Najśw. Sakramentu
 • furta klasztorna od 17 lipca czynna będzie każdego dnia, ale tylko do południa, i jak dotychczas, czyli od 9.00 do 13.00. Intencje mszalne przyjmujemy tylko w tym czasie.
 1. 6 lipca z poznańskiej katedry wyruszy 84. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy przez Internet lub osobiście w parafii św. Marcina. Razem z pątnikami na Jasną Górę można pielgrzymować także łącząc się modlitewnie.

 

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA, 24 CZERWCA 2018

 1. Dziękujemy uczestnikom Pieszej Pielgrzymki Kobiet i Pielgrzymki Mężczyzn za ich zaangażowanie w dzieło, a szczególne podziękowania składamy osobom, które włożyły swój trud w ich organizację.
 2. W piątek Kościół obchodzi uroczystość śśw. Apostołów Piotra i Pawła. W katedrze Mszy św. odpustowej o godz. 10.00 przewodniczyć będzie bp. Gerhard Feige, biskup Magdeburga. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszym kościele Msze sprawujemy wg porządku dni powszednich.
 3. W piątek imieniny obchodzi o. Piotr Neumann, któremu składamy najlepsze życzenia i polecamy Waszej pamięci modlitewnej. Mszę imieninową sprawować będzie o godz. 18.00.
 4. Informujemy wiernych, że w miesiącu lipcu i sierpniu zmienia się porządek spowiedzi i jednej Mszy św. W okresie wakacyjnym:
 • spowiadamy w dni powszednie od 11.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.30,; w niedziele spowiadamy podczas Mszy św. do ostatniego penitenta,
 • nie będzie sprawowana Msza św. w dni powszednie o godz. 15.30,
 • zawieszona zostaje popołudniowa adoracja Najśw. Sakramentu
 • furta klasztorna czynna będzie każdego dnia, ale tylko do południa, i jak dotychczas, czyli od 9.00 do 13.00. Intencje mszalne przyjmujemy tylko w tym czasie.
 1. Przy furcie klasztornej trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę Rodziny Szkaplerznej do Zamartego, której przewodnikiem będzie o. Józef T. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 7 lipca, a jej koszt wynosi 50 zł.
 2. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane jest w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast dziś czyli w niedzielę o godz. 18.30.
 3. W kruchcie kościoła polecamy książki naszego wydawnictwa Flos Carmeli. Ponadto przy wyjściu zbierane są ofiary do puszek na rzecz potrzebujących. Bóg zapłać za wszelką ofiarę na ten cel. Dziękujemy Świeckiemu Karmelowi za zaangażowanie w te dzieła.

 

Jedenasta niedziela zwykła, 17 czerwca 2018

 1. W bieżącym tygodniu od piątku do niedzieli trwać będą obchody centralne Jubileuszu Biskupstwa Poznańskiego, na które złożą się między innymi: w piątek Procesja z obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej ze Wzgórza Przemysła do Fary o godz. 17.00., Msza św. w Farze o 18.00, koncert „il Divo” o 20.00. Z kolei w sobotę Procesja z Fary do Katedry o godz. 13.30 oraz Msza Jubileuszowa pod przewodnictwem legata papieskiego o godz. 17.00.
 2. Ojcu Janowi Stasińskiemu świętującemu dzisiaj diamentowy jubileusz 60-lecia kapłaństwa składamy najlepsze życzenia, składając zarazem dar naszej modlitwy.
 3. Przy furcie klasztornej trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę Rodziny Szkaplerznej do Zamartego, której przewodnikiem będzie o. Józef T. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 7 lipca, a jej koszt wynosi 50 zł.
 4. We wtorek na Mszy św. o godz. 18.000 gromadzi się Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II.
 5. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 6. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane jest w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 18.30.
 7. „Poznańskie Słowiki”, czyli Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej zapraszają chłopców w wieku 7-10 lat do śpiewu w zespole. Kandydatów można zgłaszać
  telefonicznie (602 711 512 lub mailowo biuro@slowiki.poznan.pl). Dla wszystkich, którzy po wstępnym przesłuchaniu zdecydują się na muzyczną przygodę organizowany jest bezpłatny kurs przygotowawczy. Wszystkie zajęcia i próby odbywają się popołudniami w Filharmonii Poznańskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

 

Dziesiąta niedziela zwykła, 10 czerwca 2018

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 13.00 przybywa do naszej świątyni Trzecia Piesza Pielgrzymka Kobiet, która wyruszyła rano z Tulec, i którą bardzo serdecznie witamy w Sanktuarium św. Józefa.
 2. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, o godz. 7.00 wyruszy z naszego Sanktuarium Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach, gdzie o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. z okazji dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej. Mężczyzn zachęcamy do udziału.
 3. Także w przyszłą niedzielę, 17 czerwca, sprawując uroczystą Mszę św. o godz. 10.00, o. Jan Kanty Stasiński obchodzić będzie jubileusz 60-lecia kapłaństwa. W związku z tym, że o. Jan przez wiele lat pracował w Afryce jako misjonarz, jubilat prosi, by przy życzeniach nie przekazywać mu kwiatów, ale zamiast tego złożyć ofiarę pieniężną na pomoc dla Burundii.
 4. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane jest w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 18.30.
 5. W bieżącym tygodniu liturgia wspomina: w poniedziałek św. Barnabę Apostoła, we wtorek bł. Alfonsa Mazurka, karmelitę i męczennika II wojny światowej; w środę św. Antoniego z Padwy.
 6. „Poznańskie Słowiki”, czyli Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej zapraszają chłopców w wieku 7-10 lat do śpiewu w zespole. Kandydatów można zgłaszać.
 7. telefonicznie (602 711 512 lub mailowo biuro@slowiki.poznan.pl). Dla wszystkich, którzy po wstępnym przesłuchaniu zdecydują się na muzyczną przygodę organizowany jest bezpłatny kurs przygotowawczy. Wszystkie zajęcia i próby odbywają się popołudniami w Filharmonii Poznańskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie

 

Dziewiąta Niedziela zwykła, 03 czerwca 2018

 1. Dziś podczas Mszy sprawowanej o godzinie 10.00, o. Krzysztof, o. Ernest i o. Szczepan, jubilaci, którzy przed 25 laty przyjęli świecenia kapłańskie, dziękują Bogu za sakrament kapłaństwa i proszą wiernych o modlitwę, by ich posługa była miła Bogu i zbawienna dla Kościoła.
 2. W piątek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w Kościele Najśw. Serca Pana Jezusa i św. Floriana na Jeżycach, a po niej wyruszy procesja miejska do Placu Mickiewicza. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Za tydzień, w niedzielę, 10 czerwca o godz. 7.00 z Maryjnego Sanktuarium w Tulcach do naszego Sanktuarium św. Józefa wyruszy Trzecia Pielgrzymka Kobiet, którą koordynuje nasze sanktuarium św. Józefa. Zachęcamy i zapraszamy do udziału. Pielgrzymka, której przewodnikiem będzie o. Aleksander dotrze do naszej świątyni na Mszę o godz. 13.00. Więcej informacji zamieszczonych jest w gablocie na plakacie.
 4. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 17 czerwca o godz. 7.00 wyruszy z naszego Sanktuarium Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach, gdzie o godz. 12.00 ks. bp Damian Bryl sprawować będzie uroczystą Mszę św. z okazji dorocznej Pielgrzymki Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej. Mężczyzn zachęcamy do udziału.
 5. Zakończyliśmy akcję „Pieluszka dla Maluszka”. Zebrano dużą ilość darów dla potrzebujących dzieci i matek. Niech Bóg odpłaci ofiarodawcom. Dziękujemy p. Klaudii za koordynację.
 6. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane jest w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 18.30.

 

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 27 maja 2018

 1. W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dzień obowiązkowego uczestniczenia w Mszy św. Msze św. sprawujemy wg porządku niedzielnego.
 2. W Boże Ciało o godz. 16.30 odśpiewamy w naszym kościele Nieszpory, a następnie wyruszy procesja Eucharystyczna, która zakończy się w kościele św. Wojciecha. Centralna procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. sprawowanej przez ks. Abpa Stanisława Gądeckiego w kościele Bożego Ciała o godz. 10.00.
 3. W bieżącym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W sobotę po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.30 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 4. Czerwcowe nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odbywać się będzie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 18.30.
 5. W niedzielę, 10 czerwca o godz. 7.00 z Maryjnego Sanktuarium w Tulcach do naszego Sanktuarium św. Józefa wyruszy Trzecia Pielgrzymka Kobiet. Więcej informacji zamieszczonych jest w gablocie na plakacie.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 jubileusz 25-lecia kapłaństwa obchodzić będą o. Krzysztof, o. Ernest i o. Szczepan.
 7. Dziś, składając pieniądze do puszki Caritas, można złożyć datek na ubogich.

W kruchcie odbywa się sprzedaż książek, stąd zachęcamy za zaznajomienia się z tytułami.

 

 

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 20 maja 2018

 1. Jutro w Kościele powszechnym obchodzone jest święto NMP, Matki Kościoła. Z kolei w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 2. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W IV środę m-ca przez wstawiennictwo św. Józefa modlimy się szczególnie za małżeństwa w kryzysie. Po Mszy spotkanie osób spotykających się w ramach Sycharu.
 3. Od piątku do niedzieli trwać będą przy naszej bazylice Karmelitańskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne. W programie przewidziane są zajęcia chóralne i indywidualne z emisji głosu oraz wykłady z dziedziny liturgicznej. Zapraszamy szczególnie osoby, które pragnęłyby zasilić scholę przy naszym kościele. Więcej na stronie internetowej naszego klasztoru i kościoła.
 4. W sobotę, 26 maja podczas Mszy św. sprawowanej w katedrze o godz. 10.00, ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, udzieli święceń kapłańskich siedmiu diakonom, których poleca naszej pamięci modlitewnej.
 5. W miesiącu maju poświęconym Matce Bożej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odbywają się po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.
 6. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 17.00 spotykają się czciciele Matki Bożej Szkaplerznej.

 

Niedziela Wniebowstąpienia, 13 maja 2018

 1. Tradycyjnie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. zapraszamy na czuwanie modlitewne, które odbędzie się w sobotę. Czuwanie zapoczątkowane Mszą św. o godz. 18.00 potrwa do ok. 21.00. Czuwanie to odbywać się będzie w łączności z całą Archidiecezją i będzie także dziękczynieniem za 1050-lecie pierwszego biskupstwa w Polsce.
 2. W miesiącu maju poświeconym Matce Bożej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odbywają się po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.
 3. We wtorek na Mszy o godz. 18.00 spotykają się osoby posługujące chorym, czyli Niewidzialny Klasztor Jana Pawła II.
 4. W piątek na godz. 19.00 Grupa Modlitwy Kontemplacyjnej zaprasza do Kaplicy Jezusa Ukrzyżowanego na czuwanie modlitewne przez Uroczystością zesłania Ducha Św.
 5. W przyszłą niedzielę, tj. w III niedzielę m-ca na Mszy św. o godz. 17.00 spotykają się czciciele Matki Bożej Szkaplerznej.
 6. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W III środę m-ca przez wstawiennictwo św. Józefa modlimy się szczególnie o jedność i świętość małżeństw i rodzin.
 7. W bieżącym tygodniu liturgia kościoła wspomina: w poniedziałek św. Macieja Apostoła, natomiast w środę św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, patrona Polski.

 

VI Niedziela Wielkanocna, 06 maja 2018

 1. W rozpoczynającym się miesiącu maju poświeconym Matce Bożej zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które w dni powszednie odbywają się po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele pół godziny przed Mszą wieczorną.
 2. We wtorek, 8 maja, kościół obchodzi uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 3. We wtorek ma Mszy o godz. 18.00 spotykają się rodzice modlący się za dzieci, czyli Wspólnota św. Moniki.
 4. W środę na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Józefa. W II środę m-ca szczególnie polecamy Bogu intencje rodziców pragnących uprosić łaskę macierzyństwa i ojcostwa przez wstawiennictwo św. Józefa.
 5. Przyszła niedziela obchodzona jest jako niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. „Bóg zapłać”  za obecność na Eucharystii w Sanktuarium i wszelkie ofiary składane na utrzymanie świątyni. Życzymy Wam, siostry i bracia, pogody ducha oraz opieki św. Józefa.