Świecki Zakon Karmelitów Bosych (OCDS)

Marzec 8, 2017

Wspólnota pw. Jezusa Miłosiernego


Naszym powołaniem jest szukanie, poznawanie, doświadczanie Boga na drodze modlitwy i kontemplacji w warunkach świeckiego życia oraz dzielenie się z innymi naszą wiarą w Miłosierną Miłość Boga do każdego człowieka.

Najświętsza Dziewica Maryja jest dla nas wzorem słuchania Słowa Bożego i kierowania się Nim w życiu.

Spotykamy się w klasztorze Karmelitów Bosych w Poznaniu w pierwszą niedzielę miesiąca. Godz. 13.00 Msza Święta, a po niej spotkanie wspólnoty.

Kontakt ze Wspólnotą:
Przewodnicząca Beata Meller,  e-mail: beataocds@vp.pl

Nowa strona OCDS będzie aktywna we wrześniu

.

Przyjęcie nowych członków do wspólnoty

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dnia 04.06.2017 r., dziękując Panu Bogu za nowe powołania, z wielką radością przyjęliśmy  do naszej wspólnoty cztery osoby: Ilonę od Krzyża, Ewelinę od Najjaśniejszego Oblicza Jezusa i Maryi, Pawła od Najświętszego Sakramentu oraz Damiana, Romualda od Miłości Ukrzyżowanej.

Obrzęd przyjęcia odbył się podczas liturgii Słowa Bożego w Bazylice mniejszej pw. Św. Józefa w Poznaniu. Ceremonii przewodniczył nasz asystent Ojciec Szczepan Maciaszek. Dalszą część tego szczególnego dnia świętowaliśmy w podziemiach klasztoru w Sali Edyty Stein.

.

Rekolekcje świeckiego Karmelu z Maryją Fatimską

Łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona, mówił Papież Benedykt XVI odwiedzając Fatimę,. Z kolei św. Jan Paweł II w homilii w Fatimie w rok po zamachu na jego życie nauczał, że nikt nie może zabronić Bogu przypominać o pewnych prawdach, tym bardziej gdy w grę wchodzi przekazanie prawdy ocalającej życie. Wezwanie do pokuty jest macierzyńskie, a zarazem mocne i stanowcze. Wspólnota poznańska Świeckiego Karmelu (OCDS) przeżywając rekolekcje wspólnotowe w Morasku w dniach 1-3 czerwca 2017r. zastanawia się nad tym, co Maryja chce jej przekazać w orędziu fatimskim, a cel jaki sobie stawia to triumf jej Niepokalanego serca w sercach zgromadzonych.

.

Z wizytą u Ojców w Zwoli k. Zaniemyśla

W dniu 21.05.2017 wspólnie wyruszyliśmy na wycieczkę do Zwoli, gdzie powstaje nowy domu Rekolekcyjno-Formacyjnego naszej Prowincji. Przebywający tam ojcowie Karmelici przyjęli nas z radością. Po Mszy Świętej z wielką ciekawością zwiedziliśmy (wraz z ojcem Romanem) cały obiekt, w którym nieustannie trwają prace budowlane. Już teraz widać jego piękno i położenie w urokliwej i spokojnej okolicy.  Po zwiedzaniu urządziliśmy piknik na łonie natury i z radością wspólnie ucztowaliśmy. W dalszej kolejności wybraliśmy się na spacer wzdłuż jednego z pobliskiego jezior i podziwialiśmy piękno przyrody oraz „twórczą pracę” tamtejszych bobrów. Nasze spotkanie zakończyliśmy modlitwą w kaplicy powierzając Bogu dalsze prace budowlane domu Rekolekcyjno-Formacyjnego w Zwoli koło Zaniemyśla.

                                                                             Beata Meller OCDS

.

.