Kalendarz więcej

Jak ambicja może prowadzić do świętości?


23-09-2017

Piwnica duchowa zaprasza na „Warsztaty duchowe”, w ramach których będziemy czytać i poznawać życie i myśl świętych Karmelu i nie tylko. W tym roku poznamy bliżej św. Edytę Stein – Teresę Benedyktę od Krzyża i bł. kard. Johna Henryego Newmana, w cyklu pod tytułem: Mistrzowie poszukiwania Boga.

Program spotkania będzie podzielony na dwie części; przeczytane osobiście w domu fragmenty pism świętego, będą następnie czytane obszerniej w kościele z oprawą muzyczną, po czym odbędą się warsztaty, w ramach których będzie możliwość pracy intelektualnej, dyskusji, pracy w kartą zadań i rozmowy ze znawcą świętego. Warsztaty odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu. Dodatkowo na klasztornej stronie internetowej będą udostępnione fragmenty tekstów analizowane podczas warsztatów w formacie pdf (do ściągnięcia niżej).

Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 września, w sobotę, po mszy św. o 11.30, czyli około 12.30, po 40 minutowej prezentacji autobiograficznych tekstów św. Edyty Stein, przejdziemy do sali E. Stein w klasztorze  na warsztaty.

Tytuł spotkania: Jak ambicja może prowadzić do świętości?

Serdecznie zapraszamy.