aktualności klasztoru Poznań wróć

Red Week, środa, 23 października


19 października, 2019

 

W imieniu Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zapraszamy do udziału w wydarzeniu RED WEEK 2019. Jego celem jest zwrócenie uwagi na chrześcijan prześladowanych ze względu na wyznawaną wiarę oraz modlitwa w ich intencji oraz ogólnopolska promocja najnowszego raportu „Prześladowani i Zapomniani”, przygotowanego przez PKWP. „Prześladowani i zapomniani? Raport dotyczący chrześcijan prześladowanych za wiarę 2017-2019” przedstawia wyniki bieżących badań PKWP oraz analizę aktów nienawiści i dyskryminacji z ostatniego czasu. 

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę,  23 października,  o godz. 19.00 przed naszym Sanktuarium Świętego Józefa. Formą zwrócenia uwagi na chrześcijan oraz znakiem naszej solidarności z nimi, będzie iluminacja fasady kościoła w kolorze czerwonym. Godnym podkreślenia jest fakt, że Poznań będzie pierwszym miastem z tegorocznej edycji. W ogólnoświatowy cykl iluminacji budynków włączają się miejsca i obiekty z całego świata. Modlitwę poprowadzi ks. bp Damian Bryl, a krótkie świadectwa wypowiedzą ks. Aleksander Dung z Nigerii oraz Maryam Kurda z Iraku. Pieśni modlitewne w języku aramejskim i arabskim zaśpiewa Ola Grace Batarseh z Jordanii.

Zachęcamy uczestników, aby w ramach wzmocnienia siły przekazu założyli tego wieczora czerwone elementy garderoby (#wearred #ubierzczerwone).

W minionych latach uczestniczyły w nim takie miasta jak Rzym (Koloseum), Londyn (katedra Westminsterska, budynek parlamentu), Paryż (kościół Sacre Coeur), Aleppo (katedra św. Eliasza, Syria), Morelia (katedra Przemienienia Pańskiego, Meksyk), Rio de Janeiro (statua Chrystusa Zbawiciela, Brazylia), Manila (katedra Niepokalanego Poczęcia NMP,