aktualności klasztoru Poznań wróć

To, co ważne u Józefa


14 marca, 2020

 1. Wobec ograniczenia obecności na Mszy św. do 5 osób, zróbmy wszystko, by mogły w niej uczestniczyć osoby zamawiające intencję Mszalną!!! Obecność większej liczby osób może skutkować karą nałożoną na administratora świątyni. Dziękujemy za zrozumienie.
 2. Ubolewamy, że nie możemy posługiwać wiernym w bazylice św. Józefa, jak wcześniej. Łączymy się z Wami, którzy tak chętnie przybywaliście do św. Józefa. Pamiętamy o Was w modlitwie, ale modlimy się także, aby Bóg zdusił plagę choroby, która się rozprzestrzenia, przywrócił zdrowie chorym, zachował zdrowych, wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich.
 3. Zanim zdecydujesz się udać się do spowiedzi, rozważ czy jesteś w poważnej konieczności i w stanie grzechu ciężkiegoW DNI POWSZEDNIE SPOWIADAMY W GODZ.: 09.00-12.00 ORAZ 16.35-17.45 W niedzielę pół godziny przed Mszą św. Nie spowiadamy podczas Mszy św. Przygotuj się, przywołaj kapłana dzwonkiem i udaj się do kaplicy Jezusa Ukrzyżowanego.
 4. W świątyni może przebywać jednocześnie tylko 5 osób. Jeśli ta liczba zostanie osiągnięta, pozostali wierni nie mogą wchodzić do świątyni. Będziemy bardzo wdzięczni za zastosowanie się do tych wymogów. Dotychczas pięknie stosowaliśmy się wszyscy do wymogów i jesteśmy za to wdzięczni.
 5. Zachęcamy do skorzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.  Decyzją Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego wszystkim wiernym została udzielona dyspensa od obowiązku niedzielnego udziału we Mszy św.
 6. Obawiając się wzrostu liczby wiernych na niedzielnych Mszach św., apelujemy, by wierni pozostając w domu, uczestniczyli w Mszy św. transmitowanej przez TV lub internet. Zapraszamy do łączenia się z nami przez KAMERĘ
 7. Codziennie o godz. 20.30 wspólnota odmawia różaniec o ustanie epidemii. Można łączyć się ze św. Józefem przez kamerę.
 8. Prosimy, aby Komunię św. przyjmować na rękę.
 9. Zachowujemy w świątyni właściwy odstęp pomiędzy sobą i inne wskazania sanitarne.
 10. Furta pozostaje zamknięta. W pilnej oraz ważnej sprawie prosimy użyć dzwonka przy furcie lub prosimy o kontakt telefoniczny, 530841741.
 11. Zachęcamy do oglądania transmisji z Sanktuarium KAMERA

Dziękujemy za modlitwę za naszą wspólnotę karmelitańską, duchową łączność z nami, a ze swej strony polecamy Was Bożej Opatrzności i opiece św. Józefa.